PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Inquiry: Przejęcie Reala to dopiero początek prawdziwej transformacji

Autor: www.dlahandlu.pl 5 grudnia 2012 12:40

Inquiry: Przejęcie Reala to dopiero początek prawdziwej transformacji

Zdaniem Agnieszki Górnickiej, prezesa firmy badawczej Inquiry, przejęcie sieci Real przez Auchan ma bardzo istotne znaczenie dla przyszłości polskiego rynku. - Przede wszystkim, w wyniku tej transakcji pojawia się nowy podmiot dostatecznej wielkości, o dużym potencjale, a co najważniejsze - klarownej i wiarygodnej strategii rozwoju. W najbliższej przyszłości będzie niewątpliwie uczestniczył w batalii o nowy kształt polskiego handlu, która dopiero nabiera rozpędu - mówi Agnieszka Górnicka.

- Po drugie, jest to sygnał do przyspieszenia konsolidacji na wszystkim poziomach - zarówno wśród dużych sieci, jak i lokalnych graczy. To także znak dla inwestorów i instytucji finansujących fuzje i przejęcia, których rola w dużych transakcjach jest kluczowa. Po trzecie, mimo ogólnie słabych wyników sprzedaży w segmencie hipermarketów, Auchan pokazuje, że można działać odważnie i zaproponować konsumentom nową wartość. Od dłuższego czasu było widać, że rynek oczekuje zdecydowanej odpowiedzi na ekspansję dyskontów, a Auchan taką odpowiedź właśnie zaprezentował. Obserwując koszyk cen dlahandlu.pl łatwo zgodzić się, że ogłoszona właśnie strategia cenowa Auchan ma duże szanse powodzenia - komentuje nasza rozmówczyni.

Handel detaliczny w Polsce od około 2 lat wchodzi w fazę bardzo dynamicznych przemian - wg Agnieszki Górnickiej to dopiero początek prawdziwej transformacji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • WMS(wielbicielka-jakości) 2013-01-31 01:06:10

  POLSKIEGO HANDLU ???????????????????

  JAKIEGO POLSKIEGO??????????

  JEDYNE CO TAM JEST TO POLSKIE TO BIAŁY MURZYN ZAPIEPRZAJĄCY ZA GROSZE ( MATKA DZIECKA ZA TO NIE WYŻYWI) ZATRUDNIONY PRZEZ AGENCJĘ. KAPITAŁ ZAGRANICZNY , WPŁYWY Z ZYSKÓW NA ZAGRANICZNE KONTO, A POLSKIE MAŁE I ŚREDNIE PRZEDSIĘBIORSTWA PADAJĄ. A JAK JUŻ PADNĄ TO DOPIERO Z CENAMI W MARKETACH LUDZIE SIĘ POSRAJĄ! W MARKECIE JAK MATCE ZABRAKNIE DO RACHUNKU, TO PANI PRZY KASIE NA PEWNO JEJ TAK POWIE - "DROGA PANI KASIU NIE MA SPRAWY JAK ZASIŁEK ZEJDZIE TO PANI ODDA TE 2 ZŁOTE. - NIE MA SPRAWY!!! ... ACHA A TA SZYNECZKA DLA TWOJEGO SYNKA Z ALERGIĄ JEST JAK ZWYKLE OD TEGO DROBNEGO PRZEDSIĘBIORCY KTÓRY JEJ NIE SZPRYCJUJE"

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,99

 • Śr

  1,36

 • Min

  0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane