Inspekcja Pracy nie znalazła znamion mobbingu w Carrefourze

Autor: Gazeta Wyborcza 20 lipca 2010 17:34

Okręgowa Inspekcja Pracy w Lublinie wysłała do hipermarketu inspektoa i psychologa, którzy przeprowadzili anonimową ankietę, w której udział wzięło 17 pracowników. - Pytania dotyczyły przede wszystkim atmosfery w pracy oraz zjawisk, które mogłyby świadczyć o występowaniu mobbingu - mówi Gazecie Wyborczej Paweł Łyczkowski z Inspekcji Pracy w Lublinie.

- Takie działanie pracodawcy narusza godność osobistą pracowników i nie powinno mieć miejsca. Czerwona kropka nie została jednak wprowadzona wyłącznie w celu zobowiązania pracowników do uzyskiwania zgody na wyjście do toalety, lecz była elementem nowej procedury i miała służyć spotkaniom przełożonych z pracownikami. Obowiązek stawania na kropce miał dotyczyć wszystkich przypadków opuszczania stanowiska pracy - nie zaś wyłącznie wyjść do toalety. Dlatego trudno to zakwalifikować jako mobbing - tłumaczy.

Gdy sprawa z czerwona kropka nabrała rozgłosu, kierownictwo sieci Carrefour prawie natychmiast wydało oświadczenie, w którym przyznało, że praktyka w lubelskim sklepie, owszem, miała miejsce, ale wynikała z błędnej interpretacji nowych zasad organizacji pracy.

Pracownicy sklepu zostali już przeproszeni. Mieli również dodatkowe szkolenia, podczas których szczegółowo wyjaśniono im nowe zasady organizacji pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • MAXX 2011-11-18 11:30:31

  16.11.2011r Carrefour Nowy Sącz przegrał sprawę w SĄDZIE PRACY o MOBBING!!!!Tak się dzieje gdy KIEROWNIKIEM OCHRONY zostaje osoba po SZKOLE SPECJALNEJ!!!Taki to najlepiej potrafi gnębić,zastraszać i deptać LUDZKĄ GODNOŚĆ!!!!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,99

 • Śr

  1,33

 • Min

  0,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9044
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane