Inspekcja Pracy wykryła sporo nieprawidłowości w supermarketach

Autor: Gazeta.pl Lublin 1 czerwca 2013 10:48

Inspekcja Pracy wykryła sporo nieprawidłowości w supermarketach

Inspekcja Pracy ujawniła wyniki swoich kontroli w hiper- i supermarketach. Jest lepiej niż w ubiegłych latach, ale i tak inspektorzy wykryli sporo nieprawidłowości. Najwięcej dotyczyło zbyt długiego czasu pracy i niepłacenia za nadgodziny - informuje serwis Gazeta.pl Lublin.

Kontrolerzy w ubiegłym roku skontrolowali sześć wielkopowierzchniowych marketów w woj. lubelskim sieci Tesco, Real i Carrefour. Największe nieprawidłowości stwierdzono w zakresie czasu pracy. Pracownicy często musieli pracować więcej niż pięć dni w tygodniu, mieli sporo nadgodzin, za które przeważnie nie dostawali dodatkowych pieniędzy.

Inspektorzy w ubiegłym roku skontrolowali też 21 mniejszych sklepów, zatrudniających do 49 osób. Tu zastrzeżeń było zdecydowanie więcej. Właściciele często nie wysyłali pracowników na szkolenia BHP. Poza tym sporo było nieprawidłowości w zakresie przestrzegania prawa pracy. Stwierdzono je u ponad połowy pracodawców - czytamy w Gazeta.pl Lublin.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • PK 2013-06-07 14:20:17

  PIP tak jak i Kodeks pracy trzeba zlikwidować, to oczywiste. Ale najpierw trzeba mieć takie prawo, żeby nie rządziły nami wielkie sieci. To się da zrobić, ale nie ma takiej woli. ZZ pieczą swoje do spółki z klasą rządzącą (tj.banki-kroporacje)

 • b. prac sieci spec. HACCP 2013-06-02 17:38:48

  I co z tego, jak PIP ma za małe kary na łamiacych prawa pracownicze. Np na zachodzie pracodawca który nie przestrzega praw pracowniczych oprócz dotkliwych kar jest napiętnowań, a u nas jak np gloryfikuje się Biedronkę,albo sieci francuskie, to na co sobie u nas pozwalają u siebie by sobie nie pozwolili. U nas np zwalczają zw. zaw. a u siebie po partnersku współpracują np w Selgrosie Niemieckim.

  Czy taki insp.PIP jest wstanie zaradzić popularnym serwisom regałowym,odbijaniu karty na fajrant i do pracy marsz,podwójnym listom obecności,a czy wiedzą że operator kadr ma możliwość wymazać i wpisać w systemie godz. wyjścia z pracy jak mu pasuje!!! A kary 500 czy 5000 zł to dla sieci małe piwko, toteż robią co chcą.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,99

 • Śr

  5,22

 • Min

  3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane