PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Inspekcja pracy zweryfikuje, na jakich zasadach funkcjonują pracownicy Biedronki

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 28 czerwca 2017 09:20

Inspekcja pracy zweryfikuje, na jakich zasadach funkcjonują pracownicy Biedronki Fot. PTWP

Zatrudnieni w największej sieci handlowej w Polsce dopięli swego. Inspekcja pracy zweryfikuje, na jakich zasadach funkcjonują zawodowo - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Trwa walka pracowników z swoim pracodawcą  - siecią  sklepów Biedronka. Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna pracownicy stawiają szefostwu Biedronki 18 zarzutów.

- Wśród wskazywanych przez nich nieprawidłowości są m.in.: obowiązek planowania dwóch dni opieki nad dzieckiem do lat 14, czyli niemożność brania ich w dowolnym, dogodnym dla pracownika momencie, brak zapewnienia wymaganego tygodniowego odpoczynku (nieprzerwany urlop), co najmniej raz na cztery tygodnie niedzieli wolnej od pracy oraz 15-minutowych przerw, co jest spowodowane brakiem etatów i nadmierną liczbą obowiązków. Poza tym pracownicy skarżą się na ustalanie urlopów bez porozumienia z nimi, delegowanie do pracy w innych miejscowościach bez ich zgody czy rozliczanie czasem wolnym przepracowanych godzin nadliczbowych bez ich pisemnej zgody - wylicza gazeta.

Czytaj więcej w Dziennik Gazeta Prawna

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Anka 2017-06-28 14:33:08

    Szkoda, ze PIP idzie za pracodawcą 😠. Za nadgodziny do tej pory nie zapłacili, a grafik osobie na długotrwałym zwolnieniu ułożyli jak osobie pracującej (a później... odrabiaj zwolnienie). Wstyd, dla chciwosci, niekompetencji, braku znajomości przepisów KP.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane