Inspekcja pracy zweryfikuje, na jakich zasadach funkcjonują pracownicy Biedronki

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 28 czerwca 2017 09:20

Inspekcja pracy zweryfikuje, na jakich zasadach funkcjonują pracownicy Biedronki Fot. PTWP

Zatrudnieni w największej sieci handlowej w Polsce dopięli swego. Inspekcja pracy zweryfikuje, na jakich zasadach funkcjonują zawodowo - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Trwa walka pracowników z swoim pracodawcą  - siecią  sklepów Biedronka. Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna pracownicy stawiają szefostwu Biedronki 18 zarzutów.

- Wśród wskazywanych przez nich nieprawidłowości są m.in.: obowiązek planowania dwóch dni opieki nad dzieckiem do lat 14, czyli niemożność brania ich w dowolnym, dogodnym dla pracownika momencie, brak zapewnienia wymaganego tygodniowego odpoczynku (nieprzerwany urlop), co najmniej raz na cztery tygodnie niedzieli wolnej od pracy oraz 15-minutowych przerw, co jest spowodowane brakiem etatów i nadmierną liczbą obowiązków. Poza tym pracownicy skarżą się na ustalanie urlopów bez porozumienia z nimi, delegowanie do pracy w innych miejscowościach bez ich zgody czy rozliczanie czasem wolnym przepracowanych godzin nadliczbowych bez ich pisemnej zgody - wylicza gazeta.

Czytaj więcej w Dziennik Gazeta Prawna

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Anka 2017-06-28 14:33:08

  Szkoda, ze PIP idzie za pracodawcą 😠. Za nadgodziny do tej pory nie zapłacili, a grafik osobie na długotrwałym zwolnieniu ułożyli jak osobie pracującej (a później... odrabiaj zwolnienie). Wstyd, dla chciwosci, niekompetencji, braku znajomości przepisów KP.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,99

 • Śr

  1,33

 • Min

  0,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9044
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane