Instytut Retail & e-Commerce spodziewa się powrotu do dyskusji o zakazie handlu w niedziele

Autor: dlahandlu.pl 2 listopada 2015 10:24

Eksperci Instytutu Retail & e-Commerce jednoznacznie oceniają: wyniki wyborów parlamentarnych należy traktować jako zapowiedź zmian, które będą miały duży wpływ na funkcjonowanie centrów i sieci handlowych w Polsce.

Już kilka dni po wyborach, w mediach pojawiły się informacje o szybkim wprowadzeniu nowego, 2% podatku od wartości towarów sprzedanych klientom indywidualnym, oraz ewentualnych kosztów ich transportu, dla sklepów mających powierzchnię powyżej 250 m2. Należy się również spodziewać powrotu do projektu zmian prawnych wprowadzających zakaz/ograniczenia handlu w niedzielę. To kwestie niezwykle istotne, wymagające podjęcia pilnych konsultacji, zebrania informacji i przeprowadzenia analiz, które w sposób rzetelny przedstawią konsekwencje proponowanych zmian. 
  
- To, że zmiany nastąpią, już wiemy. To jaki będą miały charakter będzie zależeć głównie od aktywności i skłonności do współpracy firm związanych z branżą handlową oraz otwartości polityków na przedstawiane argumenty. Opinia publiczna i politycy koncentrują się przede wszystkim na przedstawicielach super i hipermarketów oraz dyskontów gdy tymczasem wyższe stawki podatkowe uderzą w kilkaset firm z branż rozwijających się w centrach handlowych: moda, obuwie, biżuteria, akcesoria, drogerie, perfumerie, apteki, sklepy dziecięce, multimedia, elektronika: list potencjalnych branż jest bardzo długa. W większości są firmy, które od wielu lat zmagają się ze spadkami obrotów, a dodatkowe 2% obciążeń podatkowych dla wielu z nich będzie gwoździem do trumny, powiedziała Anna Szmeja, Prezes Instytutu Retail & eCommerce.
  
Eksperci Instytutu Retail & eCommerce analizują konsekwencje zapowiadanych zmian podatkowych i prawnych oraz to, które z operujących na rynku centów handlowych zostały wzięte na celownik ustawodawcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Tomasz Koziński 2015-11-08 18:58:32

  Zakaz handlu w niedzielę zdecydowanie pomoże drobnym sklepom i restauratorom.

  Nie będzie też zwolnień i bankructw.To będzie takie minimum sprawiedliwości w wielu aspektach.Argumenty Pani Anny Szmeja są śmieszne i obliczone na "ciemny lud to kupi".

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,59

 • Śr

  3,49

 • Min

  1,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3987

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane