PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Integer.pl napotyka przeszkody w rozwoju sieci paczkomatów

Autor: Puls Biznesu 20 października 2016 09:12

Po nieudanej próbie podbicia polskiego rynku pocztowego, Integer.pl napotyka przeszkody w rozwoju sieci paczkomatów. Zapewnia jednak, że będzie dobrze - pisze "Puls Biznesu".

Działalność paczkomatowa Integera, którego Rafał Brzoska jest prezesem i głównym udziałowcem, w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku przyniosła na poziomie operacyjnym 41 mln zł straty. Spółka podkreśla jednak, że na kluczowym poziomie EBITDA było lepiej — w drugim kwartale paczkomaty po raz pierwszy wypracowały tu zysk rzędu 1,2 mln zł. To jednak zasługa wyłącznie paczkomatów rozstawionych w Polsce (13,6 mln zł zysku EBITDA w drugim kwartale), bo żaden z rynków zagranicznych nie przynosi jeszcze zysków. Przeciwnie — największy z nich, Wielka Brytania, gdzie stoi 1,1 tys. paczkomatów, przyniósł w pierwszym półroczu prawie 10 mln zł straty - podał "PB".

Spółka zapowiedziała m.in. przeniesienie do Polski lub sprzedaż ponad 400 paczkomatów, które działały w Rosji, podobne decyzje zostały podjęte w przypadku Ukrainy i Malezji.

- Ryzyko polityczne związane z inwestycją w Rosji i na Ukrainie stało się zbyt duże, dlatego podjęliśmy decyzję o wyjściu z tych dwóch rynków i koncentrowaniu się na rynkach zapewniających szybszy zwrot inwestycji, czyli Polsce, Francji i Wielkiej Brytanii - mówi rzecznik spółki, Wojciech Kądziołka. 

Więcej w "Pulsie Biznesu".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane