PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Integer.pl traci finansowanie. Zakończy działalność w Kanadzie?

Autor: dlahandlu.pl 5 października 2016 11:51

Zarząd Integer.pl S.A. poinformował, że 4 października 2016 roku, Integer.pl oraz spółka zależna Emitenta – InPost Canada Inc. z siedzibą w Toronto, otrzymali od Banku Gospodarstwa Krajowego S.A. informację o skorzystaniu przez BGK z prawa wypowiedzenia umów kredytu zawartych przez BGK z InPost Canada dnia 5 maja 2015 roku. Przedmiotem umów kredytu było udzielenie InPost Canada kredytów na łączną kwotę 36.700.000 dolarów.

Jako przyczynę skorzystania przez BGK z prawa do wypowiedzenia umów kredytu, BGK wskazało podstawy określone w umowach kredytu, w tym niewykonanie obowiązków raportowych w stosunku do kredytodawcy. Ponadto, BGK wskazało, iż Integer.pl nie skorzystał z prawa pociągnięcia pierwszej transzy kredytu w terminie 6 miesięcy od dnia zawarcia umów.

Integer.pl przewiduje, iż skutkiem wypowiedzenia umów kredytu będzie konieczność rozwiązania kontraktu eksportowego paczkomatów pomiędzy Integer.pl a InPost Canada, z uwagi na utratę zakładanego źródła jego finansowania po stronie InPost Canada.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,45

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane