Integer.pl wycofuje się z paczkomatami z pięciu zagranicznych rynków

Autor: dlahandlu.pl 3 lutego 2017 13:41

Integer.pl wycofuje się z paczkomatami z pięciu zagranicznych rynków Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl. Fot. PTWP

Zarząd spółki Integer.pl S.A.podjął decyzję o wycofaniu się z działalności paczkomatowej na niektórych rynkach zagranicznych.

Zarząd Integera podjął decyzję o zakończeniu działalności paczkomatowych (i sprowadzenia Paczkomatów do Polski) w Malezji (prowadzonej za pośrednictwem spółki zależnej InPost Malaysia) i na Ukrainie (prowadzonej za pośrednictwem spółek zależnych Postha 24 LLC i Integer Ukraine LLC).

Społka zadecydowała również o braku kontynuacji projektów paczkomatowych i zamknięciu spółek w Norwegii (prowadzonej za pośrednictwem spółki zależnej InPost Norway AS), w Hiszpanii (prowadzonej za pośrednictwem spółki zależnej E-commerce Innovations SL) oraz w Brazylii (prowadzonej za pośrednictwem spółki zależnej InPost do Brasil logistica e locacao de equipamentos LTDA).

Zawiązano rezerwy na koszty transportu maszyn z Malezji i Ukrainy do Polski oraz koszty związanych z zamknięciem działalności we wszystkich wymienionych krajach. Zarząd Integer.pl szacuje, że łączne koszty związane z zakończeniem działalności w wyżej wymienionych krajach mogą wynieść około 5,5 - 6 mln złotych.

Decyzja spółki o zakończeniu działalności paczkomatowej w wyżej opisanych krajach umotywowana jest niedostatecznymi perspektywami rozwoju biznesu bez znaczących nakładów i znaczącego zwiększania liczby Paczkomatów w każdym z tych krajów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Tomaszydło 2017-02-06 13:53:05

    Żeby wchodzić na cudze podwórko ,to należny najpierw mieć porządek na swoim . A Inpost w Polsce to dramat. Czas dostawy listu poleconego należy mierzyć porą roku .

    Odpowiedzi na składane reklamacje -Brak . Zwroty środków za niewykorzystane etykiety-Brak .

    I tak można godzinami....

  • Zeghar 2017-02-03 16:29:15

    Uuuu, kolejny interes "geniusza" Brzoski nie wypalił. I to w najprostszej odmianie...

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8471

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 689431

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane