Integer.pl zainstaluje 200 paczkomatów na dworcach

Autor: Rzeczpospolita/rp.pl 4 listopada 2015 08:43

InPost rusza na podbój kolejnej niszy w branży kurierskiej. Firma podpisała umowę z PKP, dzięki której na dworcach w całym kraju będzie mogła ustawić 200 urządzeń. Maszyny do odbioru e-zakupów chcą uruchamiać też inni, w tym Poczta Polska i DHL – informuje Rzeczpospolita.

Jak przypomina „Rz”, dzięki współpracy z Allegro InPost stał się jedną z najaktywniejszych firm kurierskich na rynku handlu internetowego w Polsce. A kooperacja z siecią kiosków Ruchu pozwoliła mu zdobyć wart 0,5 mld zł kontrakt na obsługę korespondencji sądowej.

Teraz InPost zawiera kolejny sojusz, podpisując umowę z PKP. Państwowa spółka, z którą dotychczas na wyłączność w zakresie przesyłek konduktorskich pracowała Poczta Polska, teraz wyciąga rękę do jej głównego rywala. Sami pocztowcy z uznaniem oceniają ruch konkurenta.

Dzięki współpracy z PKP InPost zyska bowiem dostęp do 200 nowych lokalizacji, w których będzie mógł stawiać swoje paczkomaty. Urządzenia będą na razie uruchamiane na najbardziej uczęszczanych stacjach kolejowych w kraju. Pierwsze terminale są już dostępne na dziesięciu dworcach, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Katowicach czy Rzeszowie.

Znaczenie takiej samoobsługowej sieci dostrzegła też konkurencja. Jak ustaliła „Rz”, Poczta Polska (PP) jeszcze w przyszłym roku chce zbudować sieć 500 automatów paczkowych. Jej strategia do 2020 r. zakłada, że liczba takich urządzeń sięgnie 1 tys.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane