PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Integer w I kwartale 2015 r. wypracował 8,1 mln zł zysku netto

Autor: PAP 16 maja 2015 20:14

Integer w I kwartale 2015 r. wypracował 8,1 mln zł zysku netto

Integer w I kwartale 2015 r. wypracował 8,1 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej, wobec 2,2 mln zł rok wcześniej. Prezes spółki Rafał Brzoska poinformował, że spółka zależna easyPack ma być rentowna na poziomie operacyjnym w III kwartale 2016 r.

„Spodziewamy się, że cała grupa easyPack osiągnie zyskowność na poziomie operacyjnym w trzecim kwartale 2016 roku. Jeżeli chodzi o poszczególne rynki obecnie zakładamy, że najszybciej rentowność osiągną Włochy” – powiedział Brzoska w rozmowie z PAP.

W marcu Brzoska informował, że spółka easyPack może osiągnąć miesięczny break even na poziomie EBITDA na przełomie 2015 i 2016 r.

Integer na początku maja zawarł umowę inwestycyjną określającą zasady dokapitalizowania spółki zależnej easyPack, która zarządza paczkomatami na rynkach zagranicznych. Wkład Integera wyniesie 54,7 mln euro (z czego 21,7 mln euro w formie aportu rzeczowego, a 33 mln euro w gotówce), a pozostałych inwestorów: Templeton Strategic Emerging Markets Fund i PZU FIZAN BIS 2 łącznie 27 mln euro.

Integer ma m.in. dokonać wniesienia wkładu rzeczowego do easyPack, przenieść na easyPack swoje prawa i obowiązki wynikające z umów joint venture z partnerami w spółkach easyPack Plus Self Storage LLC i InPost Canada.

Integer uzyskał również kredyt od BGK w wysokości 36,7 mln USD przeznaczony m.in. na rozwój InPost Canada

„Uzyskane finansowanie przeznaczone zostanie na rozwój w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji i Kanadzie. Wypracowanie dodatniej EBITDA w jednym z krajów pozwoli nam na wejście na kolejny rynek. Może być to Hiszpania, Portugalia, Skandynawia lub Brazylia” – powiedział Brzoska.

Ekspansja na kolejne rynki może wiązać się z drugą turą finansowania easyPacku.

„Nie deklarujemy żadnego terminu, kiedy możemy rozpocząć kolejną turę finansowania, ale nie stanie się to, dopóki nie osiągniemy odpowiedniej skali i dojrzałości biznesowej na kluczowych obecnie rozwijanych rynkach europejskich: Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech i Kanadzie” – powiedział prezes.

„PZU i Templeton Strategic Emerging Markets mają prawo pierwszeństwa i wyrażali zainteresowanie, by wziąć udział również w kolejnych rundach finansowania” – dodał.

Z raportu Integera za I kwartał wynika, że w Polsce działa 1.300 paczkomatów. W porównaniu z końcem 2014 roku sieć została rozszerzona o 200 lokalizacji. A spółka planuje zainstalowanie kolejnych 600 urządzeń w Polsce i zwiększanie pojemności już funkcjonujących maszyn.

 • Anna 2015-05-18 05:22:20

  Podatki na Cyprze, a kierowcy za najniższą krajową i kilometry pod stołem. Wspaniała firma, niech ją diabli.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,20

 • Śr

  2,94

 • Min

  2,28

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane