Integerowi grozi upadłość

Autor: Bankier.pl 14 marca 2017 11:10

Integerowi grozi upadłość

Spółka Integer.pl, właściciel sieci paczkomatów InPost, przyznaje w oficjalnym komunikacie, że w ciągu najbliższego roku może utracić płynności i będzie musiała złożyć wniosek o upadłość, jeśli nie powiedzie się wezwanie ogłoszone przez AI Prime Bidco i Rafała Brzoskę - podaje Bankier.pl.

Integer.pl w najbliższych miesiącach musi spłacić kredyty i wykupić wyemitowane obligacje na ok. 90 mln zł. Na otwarciu wtorkowych notowań cena akcji spółki spadała o ponad 3%, do poziomu ok. 44 zł.

"W związku z ogłoszonym Wezwaniem możliwości poszukiwania innych źródeł pozyskania kapitału przez spółkę, o czym Integer SA informował w raporcie z dnia 2 sierpnia 2016 r. są na obecnym etapie ograniczone. Jednocześnie, jak wskazano w stanowisku zarządu spółki opublikowanym w raporcie z dnia 13 marca 2017 r. w przypadku, gdy nie dojdzie do nabycia akcji przez wzywających w wezwaniu, a w konsekwencji inwestycji w spółkę, istnieje ryzyko braku możliwości kontynuowania działalności przez Spółkę w okresie następnych 12 miesięcy"  – czytamy w komunikacie.

Więcej na Bankier.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,30

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane