Inteligentny robot dostarczy zakupy dla seniorów w Wielkiej Brytanii

www.portalspozywczy.pl 31 marca 2016 12:17

Sześciokołowy robot Starship porusza się samoczynnie dzięki wbudowanemu systemowi czujników i kamer. Wynalazek ma pomóc w dostawie zakupów do osób starszych lub dowozić jedzenie zamówione na wynos.

Przypominające skrzyżowanie odkurzacza i robota do rozbrajania bomb urządzenie porusza się tylko po chodnikach. Dzięki wbudowanemu nadajnikowi GPS oraz systemowi czujników i kamer pojazd ma być bezpieczny dla pozostałych uczestników ruchu. W sytuacji awaryjnej kontrolę nad sześciokołowcem przejmie operator. Prędkość maksymalna transportera to 6 km/h. Pojazd nie emituje szkodliwych substancji.Przewożona zawartość będzie chroniona za pomocą specjalnej aplikacji z systemem rozpoznawania twarzy. Dzięki niej pojemnik może otworzyć tylko klient. 

Robot został zaprojektowany z przeznaczeniem dla lokalnych (do 30 minut lub 5 km) dostaw niewielkich towarów i produktów spożywczych o łącznej masie do 18 kg. Aby promować swój wynalazek, twórcy skalkulowali koszt dostawy na 1 funt. Twórcy przekonują, że sześciokołowce pozwolą obniżyć koszt tradycyjnego dowozu nawet 10-krotnie.

Więcej: portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane