PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Inter IKEA może przejąć CH Wola Park

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 12 września 2013 11:33

Inter IKEA może przejąć CH Wola Park

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na zakup Centrum Handlowego Wola Park w Warszawie przez Inter IKEA Centre Polska. To jedna z sześciu decyzji w sprawie kontroli koncentracji wydanych w ostatnim czasie. Pozostałe dotyczą m.in. rynku farmaceutycznego, handlu detalicznego i hurtowego, przetwórstwa żywności oraz telefonii komórkowej.

Jedna z ostatnio wydanych decyzji przez Prezes UOKiK dotyczy przejęcia przez Inter IKEA Centre Polska kontroli nad spółką Wola Park. Przejmujący przedsiębiorca prowadzi działalność w zakresie wynajmu i zarządzania nieruchomościami, takimi jak: Park Handlowy Bielany (Wrocław), czy Janki Park Handlowy. Wola Park jest właścicielem warszawskiego centrum handlowego o tej samej nazwie. Oferuje w nim wynajem powierzchni handlowo-usługowej i biurowej. W wyniku koncentracji Inter IKEA Centre Polska nabędzie 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym spółki Wola Park.

Kolejna z wydanych decyzji dotyczy przejęcia przez BRL Center-Polska kontroli nad Partner Pharma. BRL Center-Polska prowadzi sieć aptek, pod marką Dr. Max, które znajdują się w 14 województwach.

Zgodę otrzymała również spółka Top Farms Food I, która może kupić Zakłady Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Ziębice.

Zielone światło dostała także spółka KDWT. Należy ona do grupy kapitałowej Eurocash i prowadzi działalność w zakresie hurtowej dystrybucji wyrobów tytoniowych i produktów zaliczanych do szybkozbywalnych dóbr konsumenckich (FMCG). W wyniku koncentracji KDWT nabędzie część hurtowni należących do Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego Noban, które zajmują się m.in. sprzedażą wyrobów tytoniowych.

Kolejna decyzja dotyczy spółek Czerwona Torebka i Małpka. Czerwona Torebka jest spółką dominującą w grupie kapitałowej składającej się z 15 spółek komandytowo-akcyjnych. Główną działalnością grupy jest tworzenie i rozwój sieci pasaży handlowo-usługowych pod marką Czerwona Torebka. Małpka jest właścicielem ogólnopolskiej sieci sklepów Małpka Express. W wyniku koncentracji Czerwona Torebka przejmie kontrolę nad Małpką.

Ostatnia z decyzji to zgoda na przejęcie przez Accenture Holdings kontroli nad Grameenphone.

Po przeprowadzeniu postępowań antymonopolowych Prezes Urzędu uznała, że koncentracje nie doprowadzą do istotnego ograniczenia konkurencji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,55

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane