Intermarche bez sklepu w Częstochowie

Autor: dlahandlu.pl 1 sierpnia 2017 11:48

Z początkiem lipca Intermarche na ul. Lipowej w Częstochowie zostało zamknięte. Na razie nie wiadomo jakie będą dalsze losy placówki.

Był to jedyny sklep z logo Intermarche w Częstochowie. Intermarche w Częstochowie prowadziła spółka Esperanza, której prezesem był Zbigniew Suhak. Jest on także prezesem spółki Dinar z Zawiercia, która prowadzi sklep Intermarche w Zawierciu, które zostało zamknięte do odwołania. ITM Polska sprzedało swoje udziały w spółce Dinar i Esperanza Agnieszce Suhak, która jest obecnie jedynym właścicielem spółek.

8 czerwca Grupa Muszkieterów uruchomiła supermarket spożywczy Intermarché w Skawinie przy ul. Mickiewicza 19e. Jest to 232. sklep tej sieci w Polsce i 16. w województwie małopolskim. Jest to 1. placówka uruchomiona w 2017 roku.

28 lutego br. David de Bosschère objął funkcję prezesa zarządu ITM POLSKA i tym samym przejął zarządzanie Grupą Muszkieterów w Polsce. Zastąpił on Jeroma Laxalt'a, który był prezesem ITM Polska od maja 2016 roku. Nowy prezes mianował Hannę Olech, prezesem dyrekcji handlowej Intermarché w Polsce. Zastąpiła ona na tym stanowisku Krzysztofa Waligórskiego.

W 2016 roku sieć supermarketów Intermarché wraz z przymarketowymi stacjami paliw wygenerowała blisko 4,7 mld zł obrotów, odnotowując wzrost o 6,7 proc. rdr. W 2016 roku Intermarché otworzyło 11 nowych sklepów (przyrost netto wyniósł 3 sklepy). Na koniec 2016 roku pod szyldem Intermarche działały 232 sklepy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane