Intermarche buduje najwięcej stacji przy sklepach, inni wyhamowali

Autor: wnp.pl 27 kwietnia 2010 10:33

Po okresie dynamicznego rozwoju rynek przymarketowych stacji paliw od dłuższego czasu sytuację w tym segmencie rynku określić można słowem zastój. Od początku 2009 roku uruchomionych zostało zaledwie 12 stacji przy sklepach dużych sieci handlowych, z czego aż połowa przypada jednak na Grupę Muszkieterów, która powoli wyrasta na potencjalnego wicelidera tego rynku.

Największą liczbą stacji przymarketowych wciąż dysponuje francuski Carrefour (44 stacje), jednak ostatnie stacje sieć ta uruchomiła jeszcze w 2008 roku. Od tego czasu częściej pojawiają się pogłoski o potencjalnych dezinwestycjach niż rozwijaniu działalności przez Carrefour.

Tesco, które od początku 2009 roku powiększyło swoją sieć stacji o dwie placówki wciąż jest wiceliderem pod tym względem, jednak po piętach coraz mocniej depcze mu sieć Intermarche. W ubiegłym roku uruchomiła ona trzy nowe placówki, a kolejne trzy oddane zostały do użytku w pierwszym kwartale tego roku. Intermarche ma 25 stacji przy sklepach i deklaruje, że będzie je budować dalej. 

Oprócz wymienionych powyżej sieci handlem paliwami zajmują się również Auchan (20 stacji, z czego jedna powstała od początku 2009 roku), Leclerc (10 stacji, w tym dwie od 2009 roku) oraz Makro (pięć, z czego jedna od 2009 roku). Pozostałych pięć placówek przysklepowych to pojedyncze obiekty testowe takich sieci jak Eko czy Elea.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,91

  • Min

    2,29

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11014

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane