PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Intermarche chce w ciągu 3-5 lat ruszyć w Polsce z produkcją nabiału i mięsa

www.portalspozywczy.pl 24 czerwca 2012 18:59

Intermarche chce w ciągu 3-5 lat ruszyć w Polsce z produkcją nabiału i mięsa

Jak dowiedział się serwis www.portalspozywczy.pl w ciągu najbliższych 3-5 lat francuska Grupa Muszkieterów, do której należy m.in. sieć supermarketów Intermarche, może uruchomić w Polsce fabryki produkujące żywność. Na początku ruszy produkcja przetworów mięsnych i mleczarskich.

Uruchomienie w Polsce własnej produkcji to kwestia czasu, a przede wszystkim osiągnięcia odpowiedniej skali prowadzonej w Polsce sieci sklepów Intermarche, która pozwoliłaby na wykorzystanie mocy przerobowych własnych zakładów.
- Sieć Intermarche musi osiągnąć odpowiednią skalę, aby zapewnić rynek zbytu dla zakładów produkcyjnych. Realnie biorąc myślę, że jest to perspektywa 3-5 lat - mówi Marek Feruga, prezes Grupy Muszkieterów. - Myślimy o produkcji mięsnej i nabiałowej - dodaje.
Warto przypomnieć, że do 2016 r. Grupa Muszkieterów planuje otwarcie prawie 300 nowych sklepów Intermarche i około 180 Bricomarche w całej Polsce. Obecnie funkcjonuje ich łącznie ponad 250.
Francuski operator chce m.in. przejmować działające na rynku fabryki. - Ze względu na naszą skalę w Polsce nie jesteśmy jeszcze w stanie skonsumować produkcji zakładów, które chcielibyśmy przejąć. Zdajemy sobie jednak z potencjału rynku. Nasz dział, który zajmuje się kwestiami produkcji był w Polsce przyglądali się naszemu rynkowi przetwórczemu, zwiedzali niektóre zakłady - podkreśla Marek Feruga.

Kliknij i przeczytaj więcej w serwisie www.portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane