PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Intermarche: Dzięki marce własnej będziemy budowali rentowność

Autor: dlahandlu.pl 23 kwietnia 2013 12:37

Janusz Jasiński, pełnomocnik zarządu Grupy Muszkieterów powiedział podczas konferencji Harvard Business Review oraz A.T. Kaerney, że obecnie marka własna pozwala się wyróżnić na rynku, jednak w perspektywie długofalowej będzie czynnkiem, dzięki któremu sieć będzie mogła poprawić swoją rentowność.

- Nie wyobrażam sobie, aby za kilka lat supermarket mógł obyć się bez marek własnych. Co więcej uważam, że będą one pozwoliły zarobić na cały sklep, gdyż niskie marże w sprzedaży produktów brandowych nie będą motorem zwiększającym rentowność sklepu. My jako sieć idziemy w kierunku specjalizacji w oferowaniu wędlin z własnego wyrobu i to generuje nam w niektórych sklepach 20-25 proc. obrotu. Właśnie sprzedaż wędlin i mięs z naszej wędzarni. Sądzę, że podobnie będzie w przyszłości z naszymi markami własnymi. Będą one naszym wyróżnkiem, a także będą pozwalały nam godziwie zarobić - powiedział Janusz Jasiński. 

Zdaniem Dariusza Kalinowskiego, prezesa Stokrotki udział marki własnej w sprzedaży supermarketów będzie się zwiększał, jednak osiągnie w przypadku jego sieci ok. 15 proc. w perspektywie 5-10 lat. - Nie widzię powodu, żebyśmy wchodzili w produkcję marki własnej. My znamy się na handlu. Producenci znają się na produkcji. Chcemy łączyć swoje najlepsze kompetencje, a nie wchodzić w obszary, które są dla nas nowe i nieznane. Dzięki temu mamy szansę uniknąć błędów nowicjuszy - podsumował Dariusz Kalinowski.

 

Zgodnie z prognozami udział marki własnej w rynku sprzedaży detalicznej wzrośnie na koniec 2013 roku do 23,7 proc. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • sapcio 2013-10-27 08:51:36

  srały muchy, będzie wiosna, będzie trawa lepiej rosla...

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,45

 • Śr

  4,24

 • Min

  2,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7436

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane