Intermarche i Bricomarche planuje uruchomić ponad 40 nowych sklepów

Autor: www.dlahandlu.pl 2 kwietnia 2013 21:04

Intermarche i Bricomarche planuje uruchomić ponad 40 nowych sklepów

Wypracowane w ubiegłym roku obroty, wynoszące ponad 4,65 mld zł, pozwoliły Grupie Muszkieterów do której należy sieć sklepów spożywczych Intermarché i typu "dom i ogród" Bricomarché osiągnąć 9 proc. wzrost w stosunku do poprzedniego roku.

Główny szyld Muszkieterów - Intermarché co roku zyskuje udziały w rynku supermarketów. W ubiegłym roku sklepy Intermarché wypracowały obroty na poziomie ponad 3,77 mld zł, co stanowi ponad 9 proc. wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym. Liczba sklepów pod tym szyldem powiększyła się o 14 nowych punktów sprzedaży.

Sieć Bricomarché, oferująca produkty z segmentu „dom i ogród" osiągnęła 10,51 proc. wzrost obrotów w stosunku do poprzedniego roku. W 2012 obroty sieci wyniosły ponad 880 mln złotych.

Obecnie Grupa Muszkieterów w Polsce to 270 supermarketów, w tym 181 sklepów działających pod szyldem Intermarché i 89 placówek Bricomarché. Operator (wraz z centralą i 3 magazynami logistycznymi) zatrudnia prawie 11 tys. pracowników.

W tym roku firma chce nadal dynamicznie się rozwijać. - W 2013 roku planujemy otwarcie ponad 40 nowych sklepów Intermarché i Bricomarché oraz dalszy rozwój własnej sieci stacji benzynowych przy supermarketach - mówi Marek Feruga, prezes Grupy Muszkieterów.

Grupa Muszkieterów jest zrzeszeniem ponad 200 niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających 270 supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród" Bricomarché. Rozwojem obu sieci kieruje spółka ITM Polska.

Muszkieterowie są obecni w 6 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach, gdzie mają ponad 3,5 tys. sklepów. W 2012 roku obroty całej Grupy Muszkieterów wyniosły ponad 39 mld euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,31

  • Śr

    5,95

  • Min

    3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane