PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Intermarche może zanotować 3-procentowy wzrost obrotów w 2013 r.

www.portalspozywczy.pl 25 czerwca 2013 14:00

Intermarche może zanotować 3-procentowy wzrost obrotów w 2013 r.

Skutki kryzysu na zachodzie Europy są odczuwalne dla branży handlowej w Polsce, która jest silnie zorientowana na kraje zachodnioeuropejskie. W takim otoczeniu sieć Intermarche może zanotować 3-procentowy wzrost obrotów w 2013 r. - mówi w wywiadzie dla serwisu portalspozywczy.pl Marek Feruga, prezes Grupy Muszkieterów.

- Kryzys dotarł w końcu do Polski. Konsumenci zaczęli ograniczać swoje wydatki. Już w 2010 r. mówiło się, że nadchodzi spowolnienie, jednak to jeszcze nie był czas kiedy w Polsce wskaźniki makroekonomiczne były tak niepokojące jak obecnie. Wówczas mieliśmy wzrost gospodarczy, a sprzedaż w sklepach systematycznie rosła. Nawet w trudnym 2012 r. Grupa Muszkieterów zanotowała imponujący wzrost, obroty sięgnęły 4,65 mld zł i były o 9 proc. wyższe niż rok wcześniej - ocenia w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Feruga.

- Sądzę, że w związku z tym, że w ciągu ostatnich lat w Polsce sytuacja była lepsza niż w pozostałych krajach Europy, wszyscy wierzyli w to, że kryzys skończy się szybciej i do Polski już nie dotknie. Niestety, koniec ubiegłego roku i początek tego roku pokazały, że kryzys zawitał także do nas. Nadal notujemy wyższy wzrost PKB niż większość krajów Europy Zachodniej, ale problemy w gospodarce już widać, co pokazuje np. wysokie bezrobocie - dodaje.

- Nie będę ukrywał, że jego efekty odczuwalne są również w handlu. Polska gospodarka jest silnie zorientowana na kraje Europy Zachodniej, a naszym największym partnerem są Niemcy. Jeśli tam spada konsumpcja, to nasze firmy produkują mniej, mniej sprzedają i muszą redukować zatrudnienie i część swoich kosztów. To przekłada się na siłę nabywczą polskich konsumentów i branżę handlową, w której działamy - mówi również Feruga.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane