Intermarche usprawnia logistykę korzystając z platformy Mercareon

Autor: dlahandlu.pl 20 marca 2018 15:20

Intermarche usprawnia logistykę korzystając z platformy Mercareon Sklep Intermarche w Warszawie, fot. materiały prasowe

Sieć Intermarché wdrożyła innowacyjne rozwiązanie w logistyce – automatycznie dostosowywany czas trwania okna czasowego do wielkości zamówienia oraz rodzaju asortymentu w dostawie. Za system i jego wdrożenie odpowiada Mercareon, platforma Grupy Transporeon.

- Naszym celem było uzyskanie dostępu do informacji o rzeczywistych (a nie jedynie planowanych) godzinach dostawy i liczbie palet w dostawie do centrum dystrybucyjnego – mówi Dariusz Kierski, dyrektor logistyki w Grupie Muszkieterów.

Platforma Mercareon umożliwia planowanie pracy zespołu i czasu potrzebnego na rozładunek. Jest to szczególnie ważne w tzw. szczytach logistycznych, do których należy m.in. ostatni kwartał każdego roku.

Jedna zintegrowana platforma, z której korzystają dostawcy, przewoźnicy i sieć handlowa, to także lepszy dostęp do informacji. Wpływa to m.in. na szybkość raportowania o ewentualnych odstępstwach, które mogą być spowodowane np. warunkami atmosferycznymi czy nieprzewidzianymi sytuacjami na drodze.

- Ważnym elementem wdrożenia platformy i jej nowych funkcjonalności było włączenie w proces przewoźników. To oni – odbierając towar od dostawcy – dokładnie wiedzą, ile palet będzie przywiezionych do sieci, a także są w stanie określić rzeczywistą godzinę dostawy. Dzięki wiedzy uzyskanej od przewoźników, sieć handlowa może lepiej zarządzać swoimi zasobami – mówi Łukasz Hińcz, Business Development Manager CEE w Mercareon. Przewoźnicy, w momencie tworzenia awizacji, mają dostęp do informacji o czasie, jaki jest potrzebny do rozładunku danego transportu. Czas ten obliczany jest dynamicznie, na podstawie asortymentu oraz rzeczywistej liczby palet w dostawie. Przewoźnicy i dostawcy wiedzą, ile czasu zajmie poszczególna dostawa, w efekcie mogą skuteczniej planować kolejne zlecenia transportowe – dodaje przedstawiciel Mercareon.

Do końca listopada z narzędzia Mercareon skorzystało 450 dostawców Intermarché i 150 przewoźników. Kolejnym krokiem współpracy na linii Mercareon i Intermarché będzie ponowne zmapowanie procesu awizacji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,36

  • Śr

    3,76

  • Min

    2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane