Internauci na zakupy wielkanocne wydadzą od 100 do 500 zł

Autor: dlahandlu.pl 5 kwietnia 2012 12:18

Przestajemy lubić gotówkę - takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego na zlecenie PayU SA wśród użytkowników Allegro.pl. Ankietowani wskazali karty płatnicze jako najchętniej wybieraną metodę płatności podczas robienia wielkanocnych zakupów w tradycyjnych sklepach. Także przy płaceniu za świąteczne zakupy online chętnie sięgamy po karty, ale najwięcej osób wybiera nadal szybkie przelewy.

 

Siedem na dziesięć osób, które wzięły udział w badaniu, kupi rzeczy potrzebne do przygotowania Świąt Wielkanocnych w tradycyjnym sklepie lub markecie. Aż 83 proc. z nich zadeklarowało, że zapłaci za nie kartą. Natomiast co czwarty ankietowany odpowiedział, że zakupy przedświąteczne zrobi w Internecie (na platformie handlowej Allegro lub w e-sklepie).

Najchętniej wybieraną metodą płatności za zakupy online jest szybki przelew (81 proc.), a w drugiej kolejności karta płatnicza (45 proc.). Duża liczba osób wskazujących na korzystanie z płatności kartami w tradycyjnych sklepach oznacza, że coraz mniej kupujących nosi przy sobie gotówkę.

W wielkanocnym badaniu PayU przeprowadzonym wśród użytkowników Allegro zapytano także o świąteczny budżet. Największa grupa ankietowanych (56 proc.) wyda na przygotowanie Świąt, łącznie z zakupem prezentów, od 100 do 500 zł. Co piąta osoba przeznaczy na ten cel kwoty między 500 a 1 000 zł. Tylko 3 proc. ankietowanych wyda nawet 2 tys. zł. Wydatki świąteczne rozkładają się równomiernie w każdym z województw.

71 proc. osób biorących udział w badaniu kupi upominki wielkanocne dla swoich najbliższych. Co trzeci ankietowany przeznaczy na ten cel od 100 do 300 zł, a 26 proc. mniej niż 100 zł.

Badanie przeprowadzono na zlecenie PayU SA na reprezentatywnej grupie internautów (użytkowników platformy handlowej Allegro.pl płacących przez PayU) w marcu br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,33

  • Min

    0,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9044
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane