PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Internet rzeczy może pomóc tradycyjnym sklepom w budowaniu lojalności

Autor: www.dlahandlu.pl 24 czerwca 2015 20:36

Internet rzeczy może pomóc tradycyjnym sklepom w budowaniu lojalności Internet Rzeczy szansą tradycyjnych sklepów na lojalność (fot. wikimedia commons)

Skuteczne budowanie lojalności online sprzedawcy zawdzięczają możliwości zbierania danych dotyczących zachowań zakupowych klientów – od oglądania zakupionych produktów po informacje o tym, co klienci oglądali, ale nie kupili – i wykorzystania ich w celu zaprezentowania spersonalizowanych ofert. Tego rodzaju działania kształtują bardziej lojalnych klientów, którzy wydają więcej, gdyż oferuje się im produkty i usługi, które ich rzeczywiście interesują - uważa Mark Thomson, Director of Retail & Hospitality Solutions EMEA, Zebra Technologies.

Podobny standard obsługi w sklepie tradycyjnym może zapewnić Internet Rzeczy (IoT), czyli zautomatyzowane przesyłanie informacji w sieci inteligentnych urządzeń z funkcją łączności bezprzewodowej.

Systemy pozycjonowania w pomieszczeniach, takie jak nadajniki iBeacon, mogą służyć do wykrywania i interpretacji zachowań klientów oglądających towar w sklepie w sposób podobny do działania „ciasteczek” internetowych. Inteligentne urządzenia mogą być wykryte, kiedy klient przybywa do sklepu lub opuszcza go, oraz monitorowane dzięki utworzonym w sklepie strefom opartym na punktach dostępowych Wi-Fi. Taka kombinacja pozwala na śledzenie drogi klienta po sali sprzedaży z dokładnością, w razie potrzeby, do jednego metra. Korzystając z tej technologii, sklepy mogą zobaczyć, gdzie i na jak długo klient się zatrzymał, aby obejrzeć towar, a następnie ustalić, jakich produktów klient szuka. Takie informacje mogą być wykorzystane do tworzenia spersonalizowanych komunikatów na ekranach w sklepie oraz prezentowania nabywcom indywidualnych ofert za pośrednictwem ich urządzeń mobilnych podczas robienia zakupów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • ekonsulting 2015-06-25 01:00:20

  Technologie w służbie energetyki:

  artmetic.pl

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  2,39

 • Śr

  1,67

 • Min

  1,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane