Intersport pod lupą UOKiK

Property News 30 grudnia 2013 10:08

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie antymonopolowe przeciwko PPH Fordex oraz Intersport S.A. Przyczyną jest porozumienie, które zdaniem UOKiK może ograniczać konkurencję na krajowym rynku sprzedaży detalicznej sprzętu i akcesoriów narciarskich.

Porozumienie pomiędzy siecią Intersport a dystrybutorem produktów marki Nordica ma polegać na ustalaniu sztywnym lub minimalnym detalicznych cen odsprzedaży sprzętu i akcesoriów narciarskich marki Nordica stosowanych przez dystrybutorów, co może naruszać art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów.

- W ocenie Prezesa UOKIK informacje uzyskane przez urząd wskazują, że w związku z ukształtowaniem relacji między Fordex a przedsiębiorcami tworzącymi sieć dystrybucji detalicznej produktów Nordica, w tym między Fordex a Intersport, mogło dojść do naruszenia zakazu porozumień ograniczających konkurencję przez ustalanie przez Forex z tymi dystrybutorami stosowanych przez nich detalicznych cen odsprzedaży i akcesoriów narciarskich marki Nordica - napisano w komunikacie.

Prezes UOKiK może nałożyć na przedsiębiorcę, w drodze decyzji, karę pieniężną w wysokości nie większej niż 10 proc. przychodu osiągniętego w roku rozliczeniowym poprzedzającym rok nałożenia kary

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane