PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Intersport wypracował 20-proc. wzrost przychodów

Property News 21 marca 2013 12:08

Rok 2012 był dla nas wyjątkowy. Wypracowaliśmy 20-proc. wzrost przychodów ze sprzedaży - podsumowuje w najnowszym raporcie ubiegły rok Artur Mikołajko, prezes Intersport SA.

W 2012 roku na działalności podstawowej (bez dodatkowej sprzedaży podczas EURO) spółka uzyskała 13-proc. wzrost, z czego na sklepach porównywalnych poprawiła przychody o 8 proc. w stosunku do roku 2011. - Dzięki szybszej rotacji towarów poprawiliśmy naszą płynność finansową - wyjaśnia prezes firmy.

W roku 2012 spółka rozpoczęła proces optymalizacji powierzchni handlowej. Zamknęła jeden nierentowny sklep zlokalizowany w CH Plaza Kraków i uruchomiła dwie nowe lokalizacje w Kielcach i Gorzowie Wielkopolskim. - Proces ten będziemy kontynuować w bieżącym roku - zapowiada spółka w raporcie.

Jak podała spółka w raporcie, biorąc pod uwagę drzemiący w całej branży potencjał wzrostu, Intersport Polska - jako lider sprzedaży asortymentu sportowego - ma w najbliższej perspektywie duże możliwości rozwoju. "Rynek artykułów sportowych w Polsce systematycznie wzrasta, dzięki modzie na aktywne spędzanie wolnego czasu i prowadzenie zdrowego trybu życia. Rozwijająca się lokalnie infrastruktura sportowa oraz łatwy dostęp do bogatej oferty sprzętowej, zachęcają klientów do zmiany przyzwyczajeń i systematycznego zwiększania wydatków na sport i rekreację w swoich budżetach domowych" - czytamy w raporcie.

W sumie firma Intersport Polska SA ma ponad 30 salonów własnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,06

  • Min

    2,05

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane