PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Inwestor: Budowa Galerii Chełmskiej jest niezagrożona

Autor: portalspozywczy.pl 14 marca 2012 10:30

- Budowa Galerii Chełmskiej jest niezagrożona - zapewnia Artur Dziewa, prezes spółki, która będzie budowała centrum handlowe przy Rejowieckiej. To reakcja inwestora na doniesienia lokalnych mediów oraz portali branżowych, które podały informacje o trudnościach w realizacji Galerii Chełmskiej. Inwestor zapewnia, że kompletuje kolejnych najemców centrum.

- Podpisaliśmy przedwstępną umową z firmą Interbud-Lublin na generalne wykonawstwo. Umowa przestała obowiązywać, ponieważ spółka Interbud-Lublin nie spełniła jednego z warunków, który był wymagany przez instytucję finansującą. Warunkiem tym było dostarczenie poręczenia kredytu bankowego przez Interbud-Lublin SA. - wyjaśnia Artur Dziewa, prezes Galerii Chełmskiej. - Budowa galerii jest niezagrożona. Trwają rozmowy z potencjalnymi generalnymi wykonawcami, rozmowy te są bardzo zaawansowane.

Spekulacje dotyczące kłopotów w realizacji galerii handlowej powstały w oparciu o raport spółki giełdowej Interbud-Lublin opublikowany pod koniec ubiegłego tygodnia. Przedstawiciele spółki poinformowali, że umowa na generalne wykonawstwo pomiędzy Interbud-Lublin SA a Galerią Chełmską straciła ważność, gdyż inwestor nie otrzymał kredytu na realizację centrum handlowego.

Niezależnie od wyżej wspomnianych przygotowań do budowy Galeria Chełmska powiększa się o kolejne sklepy i punkty usługowe. Ostatnio do grona najemców dołączyli lodziarnia Grycan, pralnia Biała Róża, salon Play oraz przedstawiciel lokalnego biznesu, reprezentujący branżę jubilerską. Oprócz tego w Galerii Chełmskiej znajdą się: Castorama, Tesco, salony odzieżowe H&M oraz New Yorker, kino Cinema Lumiere, sklep sportowy Martes Sport, RTV Euro AGD, Rossmann, Apart oraz salony Orange i Kolportera. Wynajętych jest już ponad 70 proc. powierzchni całego obiektu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane