PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Inwestor CH Łacina otrzymał pozwolenie na budowę

Property News 11 września 2012 10:14

W najbliższym czasie może ruszyć budowa jednego z największych centrów handlowych w Polsce. Apsys Polska posiada już wszystkie tereny niezbędne do rozpoczęcia prac, a Urząd Miasta Poznania wydał pozwolenie na budowę. CH Łacina zostanie oddane do użytku pod koniec 2014 roku.

- Centrum Łacina będzie największym miejscem przeznaczonym zakupom w Poznaniu, jak również w całej Wielkopolsce. Łacina to centrum handlowo-rozrywkowe nowej generacji, które będzie wyróżniać się architekturą, ekologicznymi rozwiązaniami i dostępem nowych technologii zakupowych. Pozwolą one naszym klientom na doświadczenie nowej jakości zakupów - mówi Fabrice Bansay, prezes zarządu Apsys Polska.

Łączna powierzchnia centrum to 98 tys. mkw. Swoje lokale otworzy w nim prawie 300 najemców: 3 najemców głównych, 40 sklepów o średniej i dużej powierzchni, 230 butików oraz 40 restauracji i kawiarni.

Do grona najemców należą: Carrefour, Leroy Merlin, Van Graff, Multikino z 9 salami. Na parterze będą mieściły się firmy z branży sportowej, obuwniczej, bieliźnianej oraz sklepy z akcesoriami. Moda znajdzie się na pierwszym piętrze. Na drugim piętrze zlokalizowany zostanie fitness klub z basenem oraz sauną.

Na zewnątrz budynku pojawią się punkty restauracyjne wraz z ogródkami zimowymi i letnimi. Odwiedzający kompleks będą mogli skorzystać także z bezpłatnego parkingu na 3 300 miejsc.

W tym momencie inwestor, firma Apsys Polska ubiega się o certyfikat BREEAM (z oceną bardzo dobry). Zgodnie z planami CH Łacina dysponować ma innowacyjnymi nowinkami technologicznymi, jak system zarządzania ruchem kołowym, cyfrowe ekrany czy Wifi.

Obiekt powstanie przy Rondzie Rataje. Łączna wartość inwestycji to 350 mln euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane