PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Inwestor galerii handlowej w Otwocku szuka wsparcia dla inwestycji u ministra Morawieckiego

Autor: dlahandlu.pl 28 września 2017 18:32

Firma WOT-Inwest, inwestor Galerii Kupieckiej zwrócił do premiera Mateusza Morawieckiego z prośba o mediację ze względu na brak wsparcia Rady Miasta Otwock dla projektu galerii handlowej.

Inwestycja zaplanowana jest na blisko 60 lokali usługowo-handlowych oraz ponad 250 miejsc do parkowania. Jej koszt razem z przebudową ulicy Kupieckiej i części ulicy Staszica, który inwestor zamierza sfinansować to 60 mln zł.

Ryszard Krawczyk, który prowadzi sieć piekarni - Piekarnia Staropolska i sklepów pod marką Top Market wygrał w 2013 roku przetarg na zakup ziemi  z placem  po zajezdni autobusowej PKS u zbiegu ul. Kupieckiej i Staszica w Otwocku.

Przebieg inwestycji wstrzymuje brak decyzji Radnych Miasta Otwocka czy i w jaki sposób oraz na jakich warunkach sprzedadzą potrzebne do realizacji inwestycji działki, o które inwestor ubiega się od wielu miesięcy. - Przed rozpoczęciem prac budowlanych liczymy na decyzje w sprawie realizacji ustaleń z kwietnia 2017 r., dotyczących odpłatnego przekazania nieruchomości będących własnością gminy. Działki te, zgodnie z prawem mogą służyć jedynie na poprawę zagospodarowania sąsiednich nieruchomości, które są niesamodzielne, co oznacza, że na żadnej z nich nie może powstać samodzielny obiekt, część z tych działek nie posiada nawet dojazdu – podkreśla przedsiębiorca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  20,65

 • Śr

  11,50

 • Min

  9,57

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane