Inwestor Millenium Hall przegrał proces z byłym najemcą galerii

Autor: gazeta.pl 29 kwietnia 2014 14:55

Sąd Rejonowy w Rzeszowie unieważnił umowę jednego z najemców galerii Millenium Hall w Rzeszowie, twierdząc, że zawarte w niej zapisy inwestor wprowadził podstępem - informuje Gazeta.pl.

Podstęp miał polegać na wprowadzeniu w błąd najemcy, co do stponia komercjalizacji galerii przed jej otwarciem oraz marek, jakie będą w niej obecne. Poszkodowane to Teresa Argasińska i Joanna Wardyńska z firmy Argo, które prowadziły stoisko ze sztuczną biżuterią.

Kobiety należą do grupy najemców, którzy czują się oszukani przez inwestora. Na kilka miesięcy przed otwarciem galerii obiecywano im, że ich stoiska będą sąsiadować ze znanymi markami sieciowymi: Esprit, Mango, River Island, Euro RTV AGD. Z tych marek w Millenium Hall jest tylko Mango, jednak w zupełnie innej części galerii. Właścicielki Argo podpisały umowę z Develop Investement osiem miesięcy przed otwarciem galerii. Poczuły sie jednak oszukane i przestały płacić czynsz.

Ponadto akt notarialny, który podpisywali najemcy, miał zawierać kluczowy dla całej sprawy zapis, że najemcy dobrowolnie poddają się egzekucji w przypadku niewywiązywania się z umowy. Oznczało to, że Develop Investment mógł rozpocząć egzekucję komorniczą, bez konieczności prowadzenia długiego procesu. Skorzystał zresztą z tego zapisu, gdy właścicielki Argo zamknęły działalność w Millenium Hall i wyprowadziły się z lokalu w czerwcu 2012 r.

Rzeszowski sąd rozpatrując pozew o unieważnienie zapisów aktu notarialnego przyznał rację właścicielkom Argo. Jak informuje gaeta.pl, Develop Investement zamierza złożyć apelację od tego wyroku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane