PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Inwestor parku handlowego KWADRAT rozpoczyna przygotowanie terenu pod budowę

Autor: dlahandlu.pl 25 października 2012 12:49

W ubiegłym tygodniu uprawomocniło się pozwolenie na budowę nowego zakładu produkcyjnego Biazet S.A. Tym samym rozpoczyna się przygotowanie obszaru pod realizację KWADRATU - 51.000 GLA. Galeria handlowa z hipermarketem spożywczym Tesco Extra połączona z parkiem handlowym, w tym marketem budowlanym Dom i Ogród OBI będzie pierwszym na taką skalę obiektem w północno-wschodniej Polsce, w województwie podlaskim.

KWADRAT będzie największą galerią handlową połączoną z parkiem handlowym w województwie podlaskim o łącznej powierzchni najmu 51 000 mkw. (GLA) wraz parkingiem na 1 500 miejsc postojowych. Obiekt, którego oddanie do użytku planowane jest na II kw. 2014 roku, powstaje w Białymstoku, na 13 hektarowej działce położonej przy ulicy Andersa. Obecnie na tych terenach nieprzerwanie od 1994 r. działa handel wielkopowierzchniowy. Funkcjonują tu także biura oraz kilka zakładów produkcyjnych, w tym produkcja urządzeń małego AGD Biazet S.A. Aktualni użytkownicy obiektów położonych na terenie Biazet S.A. zakończą swoją działalność w perspektywie najbliższych miesięcy, w tym istniejące centrum handlowe - Galeria Kwadrat do końca 2012 r. Inwestor po uprawomocnieniu się pozwolenia na budowę rozpoczął już budowę nowego zakładu produkcyjnego. Tkanka dotychczasowych zabudowań będzie częściowo pozostawiona, co znacznie zmniejszy koszty prac budowlanych czego wynikiem będą niższe koszty najmu powierzchni w Parku Handlowym z galerią. W najbliższych miesiącach, po dopełnieniu przez inwestora wszystkich formalności, rozpoczną się także prace rozbiórkowe likwidowanych budynków. Zakończenie budowy nowych zakładów Biazet S.A. i przeniesienie produkcji planowane jest na II kw. 2013 roku.

Rozpoczęcie przygotowania terenu pod budowę Parku Handlowego KWADRAT realizowane jest równolegle z rozbudową obwodnicy miejskiej - Trasie Generalskiej. Bezkolizyjna obwodnica miasta o długości 12,5 km, pozwoli na bardzo dobre skomunikowanie Parku Handlowego zarówno z centrum Białegostoku, jak i całym regionem podlaskim oraz drogami tranzytowymi na wschód.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane