PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Inwestor wszedł do spółki PKS Kielce. Bliżej budowy dworca z funkcją handlową

Autor: PAP 28 maja 2013 20:55

Spółka PKS2 z Warszawy stała się właścicielem przedsiębiorstwa PKS Kielce. We wtorek po południu przedstawiciele inwestora podpisali umowę z likwidatorem kieleckiej spółki - poinformowała PAP pełnomocnik zarządu PKS2 Ewa Zurman.

Część przewozowa oraz nieruchomości PKS Kielce zostały sprzedane za 9,8 mln zł. Inwestor chce obudować dworzec autobusowy nieruchomościami komercyjnymi. "Podtrzymujemy szacunki, co do wielkości przyszłej inwestycji. Koszt budowy Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego to około 100 mln zł" - powiedziała PAP Zurman.

Termin podpisania umowy u notariusza kilkakrotnie przekładano. Jak informowała wcześniej PAP Zurman, zmiany terminów wynikały z kwestii formalnych i nie były w żadnym wypadku spowodowane brakiem porozumienia między inwestorem a miastem co do wizji przyszłego zagospodarowania terenów wokół dworca. "Złożyliśmy nasze uwagi do projektu planu zagospodarowania przestrzennego tego miejsca i liczymy na dyskusję z władzami Kielc" - dodała pełnomocnik inwestora.

Projekt budowy Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Kielcach zakłada zachowanie kopuły dworca z przełomu lat 70. i 80. ubiegłego stulecia i obudowanie jej budynkami z funkcjami komercyjnymi. Nie jest jeszcze określone jasno, czy będą to sklepy, punkty usługowe czy biura.

PKS Kielce S.A. jest w stanie likwidacji od listopada 2010 roku. W 2011 roku słowacki inwestor chciał kupić dworzec i tereny, na których znajduje się budynek za 19,5 mln zł. Umowa została zerwana we wrześniu ub. roku, gdy pojawiły się problemy z uregulowaniem spraw własnościowych działek.

W marcu spółka Polska Komunikacja Samochodowa 2, jako jedyny podmiot wzięła udział w aukcji należącego do Skarbu Państwa przedsiębiorstwa PKS Kielce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane