Inwestor żądą od Pol-Aquy 156,5 mln zł odszkodowania

Autor: PAP 20 maja 2011 08:50

Do sądu w Krakowie wpłynęły dwa pozwy o zapłatę przez Pol-Aqua 156,5 mln zł odszkodowania - podała spółka w komunikacie. Firmy, które wniosły pozwy, wskazują na wadliwie wykonany przez wykonawcę budynek. Zdaniem spółki wnioski są bezzasadne.

Pierwszy dotyczy kwoty 78,9 mln zł wraz z odsetkami. Wniosek został złożony w połowie marca tego roku przez firmę KBP - 5 Sp. z o.o. z Brzezia.

Pozew został złożony "ze względu na odstąpienie od umowy przez powoda wskutek istnienia szeregu wad budynku, w tym wad istotnych nieusuwalnych i usuwalnych". KBP - 5 domaga się ewentualnie, na wypadek nieuwzględnienia powyższego żądania, zasądzenia kwoty 34,2 mln zł z odsetkami z tytułu obniżenia wynagrodzenia pozwanego.


Drugi pozew, o zapłatę 77,6 mln zł wraz z odsetkami, został złożony w tym samym czasie przez firmę KBP - 6 Sp. z o.o. z Brzezia.

"(...) przedmiot umowy ma istotne wady, zarówno nieusuwalne jak i usuwalne, a pozwany do dnia wniesienia niniejszego pozwu nie usunął przedmiotowych wad pomimo wielokrotnych wezwań" - podano w komunikacie. KBP - 6 Sp. z o.o. wnioskuje, na wypadek nieuwzględnienia powyższego żądania, zasądzenie kwoty 34,6 mln zł wraz z odsetkami z tytułu obniżenia wynagrodzenia wykonawcy.

"W opinii zarządu POL-AQUA SA, oba pozwy są całkowicie bezzasadne". - podała spółka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9628

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane