Inwestorzy walczą o Plac Inwalidów w Białymstoku, powstanie galeria handlowa

Autor: Kurier Poranny 30 kwietnia 2010 10:01

Białostoccy przedsiębiorcy z konsorcjum Stegny 1 chcą wydzierżawić najatrakcyjniejszy plac w centrum miasta. I dogadują się z Jagiellonią, która po sąsiedzku będzie budować galerię handlową - podaje Kurier Poranny.

Miasto wydzierżawi teren na 99 lat. Obniżyło też cenę. Początkowo sprzedając żądało co najmniej 50 mln zł. Teraz licytacja za dzierżawę zacznie się od 28 mln zł. Już wiadomo, że trzech inwestorów jest zainteresowanych tym terenem. Urzędnicy nie ujawnili, co to za firmy.

Kurier Poranny dowiedział się, że jedna z nich to konsorcjum Stegny 1.Przedstawicielem jest Marek Jutkiewicz - warszawiak, związany jednak gospodarczo z naszym regionem. Kiedyś był współwłaścicielem spółki Hoop, a teraz jest udziałowcem Mispolu. Konsorcjum prowadzi już rozmowy z sąsiadującą z placem Inwalidów Jagiellonią. Klub ma na swojej działce zbudować centrum handlowe. Okazuje się, że obie strony chcą połączyć działki i zrobić w tym miejscu wspólną megainwestycję. - Część placu Inwalidów jest doskonałym uzupełnieniem działki, którą Jagiellonia już posiada - przyznaje Marek Jutkiewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,87

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9044
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane