PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Inwestycja w remodeling centrum handlowego jest kosztowna, ale opłacalna

Autor: dlahandlu.pl 27 kwietnia 2016 13:43

Obiekty starszej generacji, aby sprostać oczekiwaniom współczesnego klienta i nie pozostać w tyle za młodszą konkurencją, stawiają sobie za cel poprawę ogólnego wizerunku i utrzymanie obecnych najemców, stawiając na remodeling, któremu często towarzyszy dywersyfikacja oferty i wprowadzenie nowych funkcji.

– Takie realizacje wymagają nierzadko całkowitego wyłączenia z funkcjonowania niektórych stref, zwłaszcza tych zlokalizowanych pomiędzy użytkowaną i nową przestrzenią. W efekcie część powierzchni handlowej przestaje na siebie zarabiać, a koszty utrzymania galerii rosną. Przyszłe przychody mogą zbilansować poniesione straty. Co więcej, oddanie do użytku nowych części obiektu i poszerzony tenant mix centrum, z dużą dozą prawdopodobieństwa zaprocentują zwiększeniem wpływów do kasy centrum – mówi Eric Agnello, dyrektor generalny RD bud, która prowadziła już prace związane z rozbudową, przebudową bądź modernizacją na takich obiektach jak CH Riviera w Gdyni czy CH Arkadia, Galeria Wileńska i Galeria Mokotów w Warszawie.

- Wykonawca musi odizolować plac budowy, utrzymując przy tym swobodny dojazd dla klientów czy dostawców sklepu i odpowiednią liczbę miejsc parkingowych, a także zachować wyjścia ewakuacyjne. Aby proces inwestycyjny nie zakłócał działania obiektu prace budowlane prowadzone są często w godzinach nocnych. Niezwykle ważne w takich sytuacjach jest szczegółowe i przemyślane etapowanie oraz organizacja prac. Ich różnorodność wymaga zaangażowania dużej liczby podwykonawców, pomiędzy którymi musi być zapewniona dobra kooperacja. Ich zgranie jest konieczne dla utrzymania przyjętego harmonogramu, co przekłada się na udostępnienie poszczególnych stref do użytku, a tym samym na ich produktywność - dodaje Eric Agnello.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  27,40

 • Śr

  16,86

 • Min

  12,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane