PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Inwestycje Maxima Grupe w Polsce sięgną 25 mln zł

www.portalspozywczy.pl 18 czerwca 2014 16:02

Maxima Grupe, która w Polsce zarządza siecią sklepów Aldik, będzie zwiększać wartość inwestycji w naszym kraju. W 2013 roku inwestycje wyniosły 23 miliony złotych, a w tym roku sięgną ok. 25 milionów złotych - mówi serwisowi portalspozywczy.pl dyrektor generalna Maxima Grupe Neringa Janavičiūtė.

- W realizacji rozwoju interesująca dla nas jest cała Polska, wszystkie miasta, w których mieszka 10 tys. i więcej mieszkańców - dodaje dyrektor generalna.
Grupa otworzy w tym roku ok. 10 nowych sklepów i będzie chciała mocniej zaistnieć w Warszawie.
- Sieć handlowa Aldik w 2013 r. dokonała renowacji 6 sklepów w Lublinie i 1 w Biłgoraju. W tym roku planowana jest renowacja jeszcze 8 oraz otwarcie 10 nowych sklepów, część z nich w Warszawie. Rok bieżący planujemy zamknąć liczbą 32 sklepów - mówi dyrektor generalna Maxima Grupe.

Maxima Grupe planuje też, że do końca 2017 roku liczba sklepów Aldik w Polsce wzrośnie do 70, jednak firma nie chce na razie zdradzać jakie mogłyby wiązać się z tym inwestycje.

- Inwestycje przyszłościowe zależą od wielu czynników. Przede wszystkim od tego, jak nam się uda realizacja rozwoju, otwarcia nowych sklepów, od tego, jakie będzie otoczenie konkurencyjne. Myślę, że dzisiaj jest za wcześnie na jego konkretyzowanie - mówi Neringa Janavičikt.
Dyrektor generalna mówi też, że Maxima Grupe na razie nie bierze pod uwagę rozwoju poprzez system franczyzowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,55

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane