Inwestycje w handel nowoczesny w Bydgoszczy

Autor: Gazeta Wyborcza 17 maja 2010 10:27

Szykuje się budowa Galerii Kujawskiej na miejscu drukarni Ortis oraz kompleksu ECE w okolicy Opery Nova. Do tego rozbudowa Galerii Pomorskiej i kilka innych ogromnych inwestycji handlowych - podaje Gazeta Wyborcza.

Do budowy Galerii Kujawskiej na wzgórzu przy ul. Wojska Polskiego przymierzają się Węgrzy z konsorcjum TriGranit Development. Plany firmy, która ma już na swoim koncie sukcesy takie jak największe na Śląsku centrum handlowe Silesia, pokrzyżował kryzys. - Dlatego wciąż jesteśmy jeszcze na wstępnym etapie, a konkretnie - w trakcie dogadywania szczegółów transakcji kupna ziemi od firmy Ortis. Kiedy ten etap się skończy, zabierzemy się za projektowanie - przyznaje Drzewiecki. Pierwsi klienci zrobią więc zakupy w Galerii Kujawskiej najprędzej w 2013 roku.

Dużo wcześniej bydgoszczanie ujrzą zupełnie nową Galerią Pomorską przy ul. Fordońskiej. Jej powierzchnia będzie dwukrotnie większa od dzisiejszej.

Przeczytaj także:

Budowa kolejnego molocha szykuje się w okolicy Opery Nova, a dokładnie na miejscu dawnej fabryki narzędzi Befana przy ul. Focha. Inwestor - niemiecka spółka ECE - jest na etapie czekania na całościowy plan komunikacyjny ulicy. Dopiero po otrzymaniu tego dokumentu stworzy wstępny projekt handlowego miasteczka i wizualizację.

Trwają już natomiast przygotowania do budowy marketu sieci Selgros przy ul. Wyścigowej.

Pełną parą idzie też budowa Galerii Pomorska - Park Handlowy przy ulicy Fabrycznej (nie mylić z Galerią Pomorską przy ul. Fordońskiej). - Plany się nie zmieniły - otwarcie przewidujemy już na wrzesień - zapowiada Natalia Pozlewicz z działu marketingu Batory Development, właściciela znanej na Pomorzu gdyńskiej Galerii Batory. - Jak na razie mamy pewnych dwóch najemców - sklep Piotr i Paweł, a także sieć handlującą wyposażeniem domów i mieszkań Komfort.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    2,46

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane