Inwestycje w kody kreskowe przekroczyły 200 mln USD. Zwróciły się firmom w kilka lat

Autor: dlahandlu.pl 25 czerwca 2014 13:02

Szacuje się, że łączny budżet potrzebny na wyposażenie producentów i placówek handlowych w sprzęt obsługujący kody kreskowe przekroczył 200 milionów dolarów. Badania wykazały jednak, że poniesione koszty zwróciły się w ciągu kilku lat.

Pierwszy kod kreskowy został zeskanowany 26 czerwca 1974 roku. Czterdzieści lat później każdego dnia skanowanych jest ponad 5 miliardów produktów na całym świecie. W każdej minucie doby, na całym świecie, skanowanych jest 3 472 222 kodów kresowych. 

Dzięki kodom kreskowym podliczenie koszyka pięćdziesięciu produktów zajmuje kasjerowi około trzy minuty.

26 czerwca 1974 roku w supermarkecie Marsh w Troy (Ohio, USA) zeskanowany został pierwszy kod kreskowy. Klientem był Clyde Dawson, dyrektor ds. badań i rozwoju Marsh, a produktem, który przypadkowo jako pierwszy wziął do ręki, opakowanie gum Wrigley Juicy Fruit. Zeskanowanie kodu było ważną częścią procesu optymalizacji handlu, który rozpoczął się wiele lat wcześniej i trwa do dzisiaj.

System GS1 stworzony pierwotnie przez producentów i uczestników z branży handlu detalicznego w celu poprawy dystrybucji artykułów konsumpcyjnych, wykorzystywany jest obecnie w różnych sektorach przez ponad dwa miliony przedsiębiorstw.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,45

  • Śr

    4,04

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9701

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane