Inwestycje w ofertę produktów świeżych poprawiły wyniki Tesco w Polsce

Autor: www.dlahandlu.pl 7 października 2015 09:33

Inwestycje w ofertę produktów świeżych poprawiły wyniki Tesco w Polsce fot. Żelazna Studio, sklep sieci Tesco w Warszawie

Grupa Tesco podała wyniki finansowe za pierwszą połowę roku 2015/16. W tym czasie sprzedaż firmy wyniosła 23,940 mld funtów w porównaniu do 24,266 mld funtów w analogicznym okresie roku poprzedniego, co oznacza spadek o 1,9 proc. przy aktualnym kursie wymiany.

Okres finansowy obejmuje 26 tygodni kończąc 29 września.

Zysk operacyjny okresu to 354 mln funtów, co oznacza wzrost o 63,9 proc. przy aktualnym kursie wymiany. Zysk przed opodatkowaniem wyniósł 74 mln funtów w porównaniu do 19 mln funtów straty.
Capex wyniósł 0,4 mld funtów.

W analizowanym okresie zadłużenie sieci zwiększyło się o 14,6 proc. i wyniosło 8,6 mld funtów, w porównaniu z 7,5 mld w pierwszym półroczu roku 2014.

Sprzedaż w Wielkiej Brytanii i w Irlandii wyniosła 18,394 mld funtów (spadek o 1,2 proc. przy aktualnym kursie). Sprzedaż międzynarodowa to 5,068 mld funtów (spadek o 4,6 proc.).

Sprzedaż LfL w Wielkiej Brytanii i Irlandii spadła o 1,3 proc., a międzynarodowa wzrosłą o 1 proc.

Sprzedaż LfL całej Grupy spadła o 0,8 proc.

- Całkowita sprzedaż międzynarodowa LfL wzrosłą po raz pierwszy od trzech lat. Sprzedaż wzrosła we wszystkich europejskich krajach. Klienci zauważyli poprawę oferty świeżej, co zaowocowało trendem wzrostowym szczególnie w Polsce i na Słowacji - komentuje Grupa.

- Wynik finansowy jaki osiągnęliśmy w pierwszej połowie tego roku jest zasługą wszystkich naszych pracowników, partnerów biznesowych i dostawców, dlatego chciałbym bardzo podziękować za ich ciężką pracę. Wszystkie nasze wysiłki skupiamy na tym, aby dbać o naszych klientów, każdego dnia coraz lepiej. Stworzenie jednej jednostki biznesowej dla Polski, Czech, Słowacji i Węgier pozwoliło nam uprościć naszą pracę i uwolnić zasoby, by móc inwestować w poprawę oferty w naszych sklepach - podaje David Morris, prezes Tesco na Europę Środkową.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    7,14

  • Min

    3,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4715

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane