iPhone X bez czytnika linii papilarnych. Płatności uwierzytelni spojrzenie

Autor: Bankier.pl 13 września 2017 11:34

iPhone X bez czytnika linii papilarnych. Płatności uwierzytelni spojrzenie Fot. Apple

iPhone X nie ma już fizycznego przycisku i czytnika linii papilarnych. Firma w imię powiększenia ekranu zrezygnowała z funkcji, która zabezpieczała płatności Apple Pay. Teraz do uwierzytelnienia użytkownika wystarczyć ma spojrzenie - czytamy na portalu Bankier.pl.

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia o zmianie podejścia firmy do biometrii – iPhone X jest pierwszym urządzeniem, które nie ma fizycznego przycisku z przodu obudowy. Zmiana pozwoliła na powiększenie ekranu do przekątnej 5,8 cali, a wyświetlacz zajmuje teraz prawie cały front smartfona - informuje Bankier.pl.

W iPhone X Touch ID zastąpiono Face ID. Aby zapłacić zbliżeniowo w sklepie, trzeba będzie dwukrotnie nacisnąć znajdujący się z boku urządzenia, a następnie spojrzeć na ekran i zbliżyć telefon do terminala. Face ID to mechanizm rozpoznawania twarzy wykorzystujący projektor korzystający z pasma podczerwieni. Umieszczony nad ekranem sensor wyświetla składającą się z 30 tys. punktów siatkę i w ten sposób uzyskuje obraz osoby trzymającej smartfona. Mapa jest trójwymiarowa, co ma zwiększyć precyzję identyfikacji.

Więcej na Bankier.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    19,20

  • Śr

    9,72

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9628

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane