iPhone X bez czytnika linii papilarnych. Płatności uwierzytelni spojrzenie

Autor: Bankier.pl 13 września 2017 11:34

iPhone X bez czytnika linii papilarnych. Płatności uwierzytelni spojrzenie Fot. Apple

iPhone X nie ma już fizycznego przycisku i czytnika linii papilarnych. Firma w imię powiększenia ekranu zrezygnowała z funkcji, która zabezpieczała płatności Apple Pay. Teraz do uwierzytelnienia użytkownika wystarczyć ma spojrzenie - czytamy na portalu Bankier.pl.

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia o zmianie podejścia firmy do biometrii – iPhone X jest pierwszym urządzeniem, które nie ma fizycznego przycisku z przodu obudowy. Zmiana pozwoliła na powiększenie ekranu do przekątnej 5,8 cali, a wyświetlacz zajmuje teraz prawie cały front smartfona - informuje Bankier.pl.

W iPhone X Touch ID zastąpiono Face ID. Aby zapłacić zbliżeniowo w sklepie, trzeba będzie dwukrotnie nacisnąć znajdujący się z boku urządzenia, a następnie spojrzeć na ekran i zbliżyć telefon do terminala. Face ID to mechanizm rozpoznawania twarzy wykorzystujący projektor korzystający z pasma podczerwieni. Umieszczony nad ekranem sensor wyświetla składającą się z 30 tys. punktów siatkę i w ten sposób uzyskuje obraz osoby trzymającej smartfona. Mapa jest trójwymiarowa, co ma zwiększyć precyzję identyfikacji.

Więcej na Bankier.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane