PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

IRG SGH: Koniunktura w handlu pogorszyła się

Autor: dlahandlu.pl 20 listopada 2014 09:23

W IV kwartale 2014 roku koniunktura w handlu pogorszyła się. Ogólny wskaźnik koniunktury był ujemny i na niższym poziomie niż średnia dla tego okresu z ostatnich 10 lat.

Odnotowano również spadek większości składowych wskaźników koniunktury (według rodzaju prowadzonej działalności, grupy zatrudnienia, czy dziedzin działalności handlowej), które w większości przypadków pozostały one negatywne. Jednak towarzyszył temu lekki optymizm przedsiębiorców, którzy ocenili swoją ogólną kondycję jako dobrą - saldo odpowiedzi na to pytanie wyniosło +7,5 punktu.

Na aktualne saldo złożył się następujący rozkład odpowiedzi: 23,8% badanych przedsiębiorstw uznało ogólną kondycję swojego przedsiębiorstwa za dobrą, 59,9% ankietowanych za średnią, natomiast 16,3% za słabą.
W IV kwartale w najlepszej sytuacji były przedsiębiorstwa handlowe działające w następujących branżach: wyrobów farmaceutycznych, medycznych, kosmetyków i artykułów toaletowych, artykułów i sprzętu gospodarstwa domowego, w tym RTV, jak również pozostała sprzedaż. Podobnie jak w poprzednim kwartale, możliwości poprawy sytuacji przedsiębiorstw handlowych ograniczały następujące czynniki: konkurencja, niedostateczny popyt oraz koszty zatrudnienia pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane