Istotne zwiększenie asortymentu w Biedronce to znacząca zmiana strategii

Autor: gazeta.pl 28 czerwca 2015 22:35

Jak informuje wyborcza.biz, dyskonty zwiększają liczbę oferowanych produktów. Biedronka obecnie ma w ofercie o 50 proc. produktów niż jeszcze trzy miesiące temu. Gazeta dodaje, że to jedna z bardziej spektakularnych zmian strategii wśród firm od roku 1989.

Jak wynika z analiz instytutu badawczego ABR Sesta, na które powołuje się wyborcza.biz, Biedronka zwiększyła ilość mrożonek - o 134 proc. w porównaniu z lutym tego roku, mięsa i wędlin – o 115 proc., garmażerki - o 163 proc. Zwiększyły się także półki z nabiałem - o 43 proc. W dziale napojów mamy o 82 proc. większy wybór, a w alkoholach - o 23 proc. Przybyło też produktów w kategorii chemia domowa i kosmetyki.

Także właściciele Lidla powiększyli liczbę towarów na półkach w sumie o 16 proc. Jest tu więcej mięsa i wędlin (o 40 proc.), więcej produktów świeżych (o 30 proc.), a prawie o jedną trzecią zwiększono asortyment na półkach z garmażerką oraz chemią i kosmetykami.

Obecnie przeciętna Biedronka ma 2,4 tys. produktów, Lidl - 2,2 tys. Jako przykład serwis podaje, że obie sieci mają niemal identyczną liczbę słodyczy i ciastek na półkach. Biedronka ma ich w asortymencie 228, Lidl – 229. Także żywność dla dzieci i sery Biedronka i Lidl ma prawie tyle samo.

Powodem tych działań w Biedronce jest walka o klienta, który w pewnym momencie zaczął odpływać do Lidla i częściowo Kauflandu.

Zdaniem serwisu zmiana strategii Biedronki zaczyna przynosić rezultaty, gdyż po wprowadzeniu nowego asortymentu, jej obroty zaczęły rosnąć. A dodatkowo, oba dyskonty postawiły na produkty ze średniej półki. Nowe podejście dyskontów może skutkować problemami takich supermarketów jak Intermarché, Mila, Polomarket, Alma czy Piotr i Paweł. Może się okazać, że wkrótce usłyszymy o nowych fuzjach sieci handlowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Hansi 2015-06-29 00:35:18

  won z powrotem do Portugalii

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  20,65

 • Śr

  11,93

 • Min

  9,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4649

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane