PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

IT: Aż 10 proc. odwiedzających Polskę to turyści zakupowi

Autor: Onet.pl 30 lipca 2012 12:37

Według Instytutu Turystyki, aż 10 proc. odwiedzających Polskę to turyści zakupowi. Ich liczba w ciągu ostatniego roku z 950 tys. wzrosła do 1 miliona. Jednym z najważniejszych ośrodków turystyki zakupowej na południu Polski jest galeria Silesia City Center - informuje Onet.pl.

Jak szacuje Silesia City Center miesięcznie zakupy w centrum już dziś robi ponad 10 tys. obcokrajowców. Najczęściej są to Niemcy, Brytyjczycy i Czesi, ale zdarzają się także Hiszpanie, Japończycy i Turcy. Większość obcokrajowców robi zakupy w Silesii przy okazji, podczas wizyty w Katowicach lub na Śląsku. Tak jest w przypadku bardziej egzotycznych narodowości lub mieszkańców Australii czy Stanów Zjednoczonych. Turystami zakupowymi, którzy przyjeżdżają do Katowic wyłącznie z myślą o zakupach w Silesii są za to najczęściej Niemcy, Rosjanie, Litwini oraz Czesi i Słowacy z miast przygranicznych. Coraz częściej są to także Brytyjczycy - informuje Onet.pl.

Obecnie turystyka zakupowa w Polsce dopiero rozwija się i wciąż daleko jej do popularności Mediolanu, Londynu czy Paryża, ale jak twierdzą specjaliści polskie centra handlowe mogą wkrótce stać się poważną konkurencją. Turystwó przyciągają ceny, atrakcyjne dla Niemców, Francuzów, Brytyjczyków czy Włochów, z drugiej strony coraz więcej światowych marek, w tym marek luksusowych - czytamy w Onet.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,13

  • Śr

    6,40

  • Min

    3,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane