IX Europejski Kongres Gospodarczy: 132 sesje i 700 prelegentów

Autor: PTWP 21 kwietnia 2017 15:09

IX Europejski Kongres Gospodarczy: 132 sesje i 700 prelegentów fot. PTWP

132 sesje, 700 prelegentów, 11 880 godzin merytorycznych debat. Wśród gości liczna reprezentacja administracji unijnej, polskiego rządu, krajowego i europejskiego parlamentu, ministrowie i wiceministrowie z Europy i świata oraz przedstawiciele zarządów największych firm, eksperci i liderzy opinii – podczas konferencji prasowej w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach zapowiedziano IX edycję Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Spodziewamy się ok. 8 tys. uczestników Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC), a także 2,5 tys. gości European Start-up Days (ESD) i 2 tys. osób w projekcie Młodzi Liderzy. Uczestnicy EEC odbywają średnio od kilku do kilkunastu spotkań biznesowych, więc liczbę tego typu spotkań można oszacować w trakcie trzech kongresowych dni łącznie nawet na ok. 100 tys. Te liczby świadczą o skali zainteresowania nadchodzącym wydarzeniem. Choć agenda Kongresu podąża za aktualną sytuacją gospodarczą Polski i Europy, to EEC pozostanie otwartym forum debaty, wzbogaconej dodatkowo uczestnictwem dyskutantów z innych kontynentów – powiedział Wojciech Kuśpik, inicjator EEC, prezes Grupy PTWP.

EEC wpisał się w kalendarz najważniejszych kongresów nie tylko w Europie, ale i na świecie. Sukcesem Śląska i regionu jest to, że takie wydarzenie odbywa się w Katowicach. W tym roku w Kongresie będzie uczestniczyła bardzo liczna reprezentacja polskiego rządu – powiedział Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski.

Agenda Kongresu zawsze skupia się wokół kluczowych tematów. Najpierw była to energetyka, a następnie kryzys finansowy, polska prezydencja w UE, nowy budżet unijny, ekspansja gospodarcza w Afryce, innowacyjność, Plan Junckera czy Unia Energetyczna. W tym roku wiodącym tematem będzie m.in. przyszłość Europy i projektu Unii Europejskiej. Wciąż ważne pozostaną tematy związane z energetyką, inwestycjami, transportem, opieką zdrowotną, a jednocześnie mocny akcent zostanie położony m.in. na istotny dla regionu rozwój metropolii oraz gospodarkę czasu wolnego – wyliczył Jerzy Buzek, europoseł, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego, premier Polski w latach 1997-2001, przewodniczący Rady Programowej EEC.

EEC to wydarzenie bogate w jakość, ważne dla historii miasta. Cieszę się, że podczas kongresowych obrad wracamy do tematu metropolii, gdyż jesteśmy w przededniu jej stworzenia. Przyszły Kongres będziemy już organizować w istniejącej metropolii. Korzyści płynące z EEC dla miasta – zarówno ekonomiczne, jak i wizerunkowe – są trudne do zliczenia. Kongres to wydarzenie, dzięki któremu miasto zaczęło przyciągać gości biznesowych. W 2016 r. wydarzenia kongresowe w stolicy woj. śląskiego zgromadziły ok. 760 tys. uczestników – o 180 tys. więcej niż rok wcześniej – zaznaczył Marcin Krupa, prezydent Katowic.WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9386

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane