IX Europejski Kongres Gospodarczy Katowice w dniach 10-12 maja

Autor: wnp.pl 12 grudnia 2016 14:38


Dziewiąta edycja największego spotkania biznesowego w Europie Centralnej odbędzie się w dniach 10-12 maja 2017 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Zachęcamy do zarezerwowania terminu już teraz, byśmy mogli spotkać się na wiosnę w Katowicach.

W czasie, gdy Europa boryka się z wewnętrznymi problemami i szuka nowych form współpracy, Kongres pozostanie otwartym forum debaty. Tym ciekawszej, że konfrontować będziemy się z nową rzeczywistością polityczną, w której przychodzi nam budować relacje gospodarcze w skali Europy i świata, siłę polskiej gospodarki i pojedynczych firm.

Europejski charakter Kongresu co roku wzbogacamy o kontekst globalny, zapraszając uczestników z innych kontynentów, poszerzając międzynarodową ofertę debat i spotkań.

Trwają prace nad agendą IX EEC - jak co roku w szerokim gronie ekspertów i konsultantów.

Wszystkich, którym leży na sercu dobro polskiej i europejskiej gospodarki, zapraszamy do kontaktu, podzielenia się z nami propozycjami, sugestiami i pomysłami. Już teraz przedstawiamy zakres tematyczny, który poddajemy pod publiczną dyskusję i debatę:

Główne nurty tematyczne:

Nowy kapitalizm - ale jaki?
Ratujmy kapitalizm przed nim samym? - próba diagnozy. Liberalna doktryna gospodarcza w ogniu krytyki. Jeśli nie rynek i wolność gospodarcza, to co? Wzrost nie za wszelką cenę - w poszukiwaniu równowagi. Odpowiedzialny rozwój w nowym kontekście. Społeczne obowiązki gospodarki: środowisko, zdrowie, etyka. Migracje i kryzysy a rynek pracy w Europie. Nowe odpowiedzi na tradycyjne pytanie: ile państwa w gospodarce? Państwo jako regulator, kreator polityki gospodarczej, właściciel firm i inwestor - co na to wolny rynek?

Inna Europa w innym świecie
Potrzebny nowy pomysł na Europę - "niech będzie jak dawniej" już nie działa. Co ma do zaproponowania europejska opcja związana z ideą wolnego rynku w gospodarce i demokracją w polityce? Gospodarcza Europa po Brexicie. Skutki rozwodu dla wymiany gospodarczej, europejskiego rynku pracy, finansów. Prawdopodobieństwo innych exitów - efekt odstraszania? Możliwe zmiany w europejskiej polityce spójności.

IV rewolucja przemysłowa
Wyczerpanie dotychczasowych motorów wzrostu gospodarczego. Gospodarka oparta na wiedzy a model rozwojowy Europy. Reindustrializacja - hasło a realizacja. Nowoczesny przemysł fundamentem rozwoju - w kierunku europejskich specjalizacji. Jak się dziś kreuje wartość w gospodarce - międzynarodowy podział pracy i światowe potęgi wobec rozwoju technologii. Oblicza innowacyjności - znaczenie sektora badawczo-rozwojowego w europejskim przemyśle. Jak to sfinansować, jak to sprzedać, czyli innowacje na rynku. Digitalizacja gospodarki - szanse i pułapki. Zarządzanie informacją i wielkimi zbiorami danych wyzwaniem dla biznesu, administracji, obywatela.


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,69

  • Śr

    2,79

  • Min

    2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8561

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 703894

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane