PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Izba Gospodarki Elektronicznej poszerzyła skład zarządu

Autor: dlahandlu.pl 27 sierpnia 2015 10:51

W sierpniu 2015 roku Rada Izby Gospodarki Elektronicznej powołała nowego członka zarządu - Łukasza Kiczmę. Aktualnie zarząd e-Izby liczy trzy osoby, w składzie: Patrycja Sass – Staniszewska, Grzegorz Wójcik i Łukasz Kiczma.

Izby Gospodarki Elektronicznej po dwóch latach działalności zrzesza już prawie 170 podmiotów, latego Rada e-Izby podjęła decyzję o poszerzeniu składu zarządu. Nowy członek zarządu - Łukasz Kiczma, zajmuje się szeroko pojętymi tematami legislacyjnymi na terenie kraju. Grzegorz Wójcik reprezentuje e-Izbę w strukturach międzynarodowych, a Patrycja Sass – Staniszewska koordynuje działania operacyjne w pozostałych obszarach działalności e-Izby.


- Ambitne cele zawarte w strategii Jednolitego Rynku Cyfrowego, przyjętej przez Komisję Europejską, wymagają aktywnego udziału ze strony e-Izby. Chcemy, aby głos polskich przedsiębiorców w tym zakresie miał szczególną komunikację i oddziaływanie na projektowane przepisy prawa europejskiego. To samo przełożenie widać już w zakresie potrzeb legislacji krajowej. Szczegółowa identyfikacja potrzeb przedsiębiorców w zakresie kształtowanego prawa europejskiego i krajowego, a także w zakresie istniejących barier w rozwoju e-przedsiębiorczości, powinny być kluczem do tworzenia w przyszłości prawa tak, aby było ono w pełni przyjazne i użyteczne dla jego adresatów. Szereg konsultacji społecznych, ogłoszonych przez Komisję Europejską, wymaga szczególnej troski i dogłębnej analizy, aby późniejsze przełożenie prawa europejskiego na prawo krajowe było jak najmniej uciążliwe, nie nakładało dodatkowych obowiązków na przedsiębiorców i budowało synergiczny system dla całej cyfrowej gospodarki - wyjaśnia Łukasz Kiczma.

Łukasz Kiczma jest absolwentem Wyższej Szkoły Ekonomii i Administracji w Kielcach, Wydziału Nauk Politycznych. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie handlu elektronicznego - od 15 lat prowadzi sklep internetowy, a także ekspercką wiedzę z obszaru prawa internetowego. Prywatnie interesuje się tematami potęgonomii i potęgometrii jednostek politycznych. Od dwóch lata zasiadał w Radzie Izby Gospodarki Elektronicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  12,99

 • Śr

  7,51

 • Min

  4,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane