Izba Skarbowa rusza z akcją informacyjną wśród restauratorów

Autor: MF 25 maja 2016 15:01

Izba Skarbowa w Warszawie przeprowadziła akcję informacyjną wśród właścicieli lokali gastronomicznych. Pracownicy skarbówki przypominali o obowiązku wystawiania paragonów oraz stosowania właściwych stawek VAT. Ministerstwo Finansów zapowiada, że podobne akcje zostaną przeprowadzone w innych dużych miastach.

Pilotażowa akcja prowadzona była w dniach 23-25 maja przez pracowników siedmiu urzędów skarbowych w Warszawie, którzy odwiedzili ponad tysiąc lokali gastronomicznych. Ich właścicielom i menedżerom wręczali ulotki przypominające o konieczności wystawiania paragonu.

- Pracownicy resortu odwiedzili większość lokali w centrum Warszawy. W indywidualnych rozmowach wyjaśniali restauratorom cel wizyty. To była akcja informacyjna i edukacyjna. Ciągle docierają bowiem do nas sygnały, że klienci nie dostają paragonów fiskalnych. Zdarza się to szczególnie wtedy, kiedy płatność jest regulowana gotówką – mówi rzecznik prasowy Ministra Finansów Waldemar Grzegorczyk. Jak dodaje obsługa lokali często wydaje tylko paragony kelnerskie, które nie są fiskalne i w związku z tym od dokonanych płatności nie są odprowadzane podatki. Podczas wizyt w lokalach gastronomicznych pracownicy resortu zwracali też uwagę na stosowanie właściwych stawek VAT. 

- Niepłacenie podatków to nie tylko oszukiwanie państwa i działanie na szkodę współobywateli, ale także nieuczciwa konkurencja wobec tych przedsiębiorców, którzy podatki płacą – dodaje Waldemar Grzegorczyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    14,99

  • Śr

    9,36

  • Min

    6,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane