PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Jacek Bykowski prezesem mPay. Nowa strategia w lutym

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 10 grudnia 2013 10:00

Jacek Bykowski, wcześniej związany m.in. z Polkomtel i TP, został nowym prezesem zarządu notowanej na New Connect spółki mPay. Jacek Bykowski zajmie się budowaniem strategii dla firmy, która wraz z pozyskaniem nowych inwestorów rozszerza zakres świadczonych usług. W listopadzie bieżącego roku doszło do istotnej zmiany w akcjonariacie mPay SA, w wyniku której 45 proc. udziałów objęła Grupa LEW S A.

- mPay S.A. znajduje się obecnie w przełomowym momencie. W wyniku zmian własnościowych w akcjonariacie pojawił się nowy inwestor - Grupa LEW SA, która jest Krajową Instytucją Płatniczą. Wykorzystując licencję Grupy, przyznaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, mPay wraz z Grupą LEW zaoferuje usługi dla osób mniej ‘'ubankowionych''. Naszą ofertę będziemy kierować do tych, którzy chcą korzystać z płatności mobilnych, bez konieczności posiadania rachunku w banku. Z obserwacji rynkowych wynika, że jest to coraz większa grupa osób, a co istotne, dynamicznie zwiększająca się - powiedział Jacek Bykowski, prezes zarządu mPay SA.
- Swoją pracę w mPay SA zaczynam od aktualizacji strategii spółki. Płatności mobilne to jeden z tych obszarów rynku finansowego, który ewoluuje najszybciej. Zmieniają się również przyzwyczajenia Polaków jeżeli chodzi o płacenie za towary i usługi. Coraz częściej sięgamy po telefon kiedy chcemy zapłacić i właśnie taki dynamiczny wzrost obserwujemy gdy spojrzymy np. na płatności za parkowanie, w których mPay jest jednym z liderów - dodaje Jacek Bykowski
- Powołanie nowego prezesa zarządu w mPay S.A. to następny krok w budowaniu drugiej biznesowej nogi Grupy LEW, która polega na szerszym dotarciu do klienta B2C. Zamierzamy również budować kompetencje sprzedażowe mPay wnosząc istotny know-how w działalność spółki - powiedział Andrzej Basiak, prezes zarządu Grupy LEW.
Jacek Bykowski zastąpił na funkcji prezesa Andrzeja Okonia, który pozostaje w mPay i obejmie stanowisko dyrektora ds. sprzedaży i marketingu.
mPay SA jest twórcą usługi płatności mobilnych (m-płatności), pozwalającej na realizację i rozliczanie transakcji finansowych dokonywanych przy użyciu telefonu komórkowego.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    18,99

  • Śr

    15,75

  • Min

    9,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane