Jakie napoje będą kupować Polacy za kilka lat?

www.portalspozywczy.pl 30 sierpnia 2017 16:29

Jakie napoje będą pić Polacy w 2020 roku? - Na pewno będzie się sprzedawać więcej produktów z „czystą etykietą” – prozdrowotnych, o obniżonej zawartości cukru, bez konserwantów i sztucznych dodatków. Zmianie ulegną także opakowania, które będą bardziej convenience czy „on the go”, czyli mniejsze i bardziej poręczne - mówi w wywiadzie dla portalspozywczy.pl, Jiří Vlasák, członek zarządu Kofoli i prezes Hoop Polska.

Wciąż jednak napoje gazowane i wody butelkowane - wolumenowo - będą podstawą biznesu napojowego, choć dynamicznie będzie rósł udział innowacji i naturalnych produktów - komentuje prezes Vlasák.

I jak dodaje, sprzedaż wód butelkowanych w Polsce wciąż będzie rosła, choć na innych rynkach tendencja ta się zmienia, a konsumenci migrują do innych kategorii. - W mojej opinii, w Polsce najmocniej rosnąć będą wody w mniejszych opakowaniach oraz ich sprzedaż w kanale HoReCa, który przez wielu producentów nie jest jeszcze zagospodarowany, a dzięki temu stwarza szerokie możliwości - przyznaje

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane