Jakie zmiany czeka rynek centrów handlowych w Trójmieście?

Property News 30 października 2017 13:49

Modernizacje, rozbudowy, ale i nowe otwarcia – tak rozwija się trójmiejski rynek centrów handlowych. Na pytanie, jak w najbliższych latach zmieni się układ sił na rynku i jakich miejsc do handlu potrzeba jeszcze w Trójmieście szukali odpowiedzi uczestnicy sesji Centra Handlowe odbywającej się w ramach Property Forum Trójmiasto 2017.

Mieszkańcy Trójmiasta mają teraz do dyspozycji 27 centrów handlowych, co według danych JLL daje łączną powierzchnię 867 700 mkw. Oznacza to, że na 1000 mieszkańców przypada 537 mkw. powierzchni handlowej. Eksperci określają rynek jako dojrzały i ustabilizowanym. Wiosną przyszłego roku, w związku z oddaniem do użytku nowego obiektu – Forum Gdańsk, wskaźnik ten wzrośnie jeszcze do 596 mkw. na 1000 mieszkańców, co z pewnością zmieni układ sił na handlowej mapie Trójmiasta.

- Nie chcemy być typowym centrum handlowym. Chcemy być galerią społecznościową, wpisującą się w najnowszy trend na rynku, polegający na tworzeniu nie tyle przestrzeni handlowych, ale tzw. miejsc spotkań, gdzie można przyjść, aby się zrelaksować, obejrzeć dobry film, spędzić miło czas z przyjaciółmi w kawiarni czy restauracji. Ponad 40 proc. w obiekcie stanowią przestrzenie publiczne, place z zielenią, tarasy z widokiem na Stare Miasto i miejsca, które będą dostępne 24 godziny na dobę - mówiła Magda Gibney, dyrektor, Forum Gdańsk.

Jako mocny atut obiektu podkreślała jego lokalizację przy samym historycznym centrum Gdańska, gdzie z łatwością można będzie dotrzeć każdym środkiem lokomocji, dzięki przebudowie torowiska i całego węzła transportowego.

Więcej na www.propertynews.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,89

  • Śr

    1,27

  • Min

    0,87

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane