Jakubiak na EEC 2016: Chciałbym, żeby prawo traktowało wszystkich tak samo

www.portalspozywczy.pl 20 maja 2016 13:05

Jakubiak na EEC 2016: Chciałbym, żeby prawo traktowało wszystkich tak samo Marek Jakubiak, poseł na sejm, prezes zarządu Browary Regionalne Jakubiak, fot. PTWP

- Nie widzę powodu dla którego handel dzielimy na większy i mniejszy. Chciałbym, żeby prawo wszystkich traktowało w ten sam sposób – mówił Marek Jakubiak, poseł na sejm, prezes zarządu Browary Regionalne Jakubiak podczas debaty „Polski rynek spożywczy. Struktura, wyzwania, rynek” na Europejskim Kongresie Gospodarczym.

Jak mówił Marek Jakubiak, każdy podatek płacą obywatele. - Przychody na program 500 plus, na mieszkania dla młodych składają się z naszych podatków - podkreślił.

- Rządzenie zaczęło się od wydawania, a nie zarabiania. Zastanawiam się czy Plan Morawieckiego w ogóle istnieje. Gospodarkę trzeba budować tu i teraz, a nie za 25 lat – mówił.

Według niego, zamiast zająć się tym co jest tu i teraz, zajmujemy się przyszłością. - Problemem jest to, że są połączone dwie władze – wykonawcza i ustawodawcza. Nie może być tak, że minister wymyśla przepisy a sejm je przyjmuje. To sejm powinien stanowić prawo a nie ministrowie. Wprowadzenie centrów legislacyjnych do ministerstw spowodowało, że mamy chore prawo. Co raz częściej dochodzę do wniosku, że trzeba czekać do następnych wyborów – tłumaczył. 

Według niego dużym problemem jest księgowość memoriałowa. - Trzeba brać obowiązkowo kredyty co jest barierą rozwoju małych firmy. Doszły mnie słuchy, że rząd planuje wprowadzić pięć progów podatkowych w CIT. Będzie to kolejny nóż w plecy. Niestety to bankowcy piszą prawo a nie przedsiębiorcy. Jeśli nic nie zrobimy to urzędnicy będą za nas decydowali czy będzie nam dobrze, czy źle. Polska będzie zdrowa jeśli będzie miała zdrowe prawo podatkowe – apelował Jakubiak.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Ciastek 2016-05-21 17:43:08

  Brawo Jakubiak i K15!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  2,19

 • Śr

  1,69

 • Min

  1,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane