Janusz Piechociński ocenia pomysł opodatkowania sieci handlowych (video)

www.portalspozywczy.pl 19 stycznia 2016 12:57

Janusz Piechociński ocenia pomysł opodatkowania sieci handlowych (video) Janusz Piechociński; fot. Żelazna Studio

- Zaproponowany przez rząd podatek od sieci handlowych oraz od e-sklepów w Polsce, pokazuje bardzo wyraźnie, że nie do końca rozumie się istotę współczesnej gospodarki, która – w przypadku handlu internetowego – skończy się na upadku tego segmentu w Polsce i wyprowadzeniu organizatorów tego handlu poza granice kraju – powiedział w rozmowie z www.portalspozywczy.pl, Janusz Piechociński, ekonomista, wicepremier i minister gospodarki w latach 2012-15.

Zdaniem Piechocińskiego, po ewentualnym wprowadzeniu podatku od e-handlu, sektor ten będzie rósł w Polsce, ale budżet nie będzie czerpał z tego żadnych dochodów.

Podkreślił, że podatek może wnieść sporo elementów destabilizujących system handlowy w Polsce, a nie przyniesie takich wpływów budżetowych jak się zakłada.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • POLAK 2016-01-20 14:26:26

    PSL bardzo zadbał o prawidłowy rozwój MARKETÓW a co z mniejszymi co płacą podatki i ZUS 1,300 ZŁ jeszcze im podnieść niech jadą na zmywak ZA GRANICE kogo to interesuje ale mam nadzieję że to się zmieni

  • POLAK 2016-01-20 14:01:46

    NAJGORSZY MINISTER W DZIEJACH TYLKO PIS MA LEKARSTWO NA TE CHOROBĘ PIS PIS PIS PIS PIS PIS PIS

  • obserwator 2016-01-20 08:15:49

    Niestety, ale trudno się nie zgodzić. E-handel będzie się nadal dynamicznie rozwijał - ale będą to podmioty zarejestrowane poza granicami. W związku z powyższym budżet nie zyska a wręcz straci. Poza za tym uderzy i zniszczy polski e-biznes. Są głównie w mikro przedsiębiorstwa, które maja niską rentowność a obciążeń coraz więcej. Straci budżet, rynek i a krajowy e-biznes możliwości rozwoju i konkurencyjności z zagranicznym e-biznesem.

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10636

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane